Zielona karta, później obywatelstwo USA. Ruszyła loteria wizowa

Rozpoczęła się kolejna edycja amerykańskiej loterii wizowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, także teraz mogą w niej wziąć udział również Polacy. Od wtorku na stronach internetowych amerykańskiego rządu można wypełniać aplikację, dzięki której będzie można wziąć udział w losowaniu zielonej karty do Stanów Zjednoczonych.
Zielona karta gwarantuje legalny pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych. Jej posiadacz może uczyć się lub pracować w Ameryce, a po pięciu latach ma prawo starać się o stałe obywatelstwo. Do Stanów może zabrać najbliższą rodzinę - współmałżonka i dzieci do 21 lat.

Rejestracja w internecie rozpoczęła się wponiedziałek i potrwa do 3 listopada. Każdy, kto chce ubiegać się o zieloną kartę, musi mieć ukończoną szkołę średnią lub posiadać doświadczenie w pracy. Spośród wszystkich zgłoszeń, władze USA wylosują 55 tysięcy osób z całego świata, które otrzymają zielone karty. Wyniki loterii znane będą 1 maja przyszłego roku.

Wszyscy chętni mogą rejestrować się poprzez stronę internetową www.dvlottery.state.gov. Amerykanie przypominają, że rejestracja jest darmowa i zalecają, by wniosek wypełnić samemu zamiast korzystać z usług płatnych pośredników.

DOSTĘP PREMIUM