Kongresmen GOP: Te teorie o ewolucji, Wielkim Wybuchu to kłamstwa z samego dna piekła

Republikański kongresmen nazwał teorie ewolucji, embriologii oraz Wielkiego Wybuchu ?kłamstwami z samego dna piekła?, które mają przekonać ludzi, że nie potrzebują zbawcy. Według Paula Brouna, który sam jest z zawodu lekarzem, Ziemia ma ok. 9 tys. lat i została stworzona w sześć dni. - Biblię trzeba rozumieć dosłownie - mówił polityk.
Kongresmen z Georgii opowiedział o swoich przemyśleniach 27 września podczas bankietu sportowego w mieście Hartwell. Polityk ubiega się o reelekcję do Kongresu z tego samego okręgu w listopadowych wyborach.

- Słowo Boga jest prawdą. Zrozumiałem to - mówił Paul Broun. - Wszystko to, czego nauczono mnie o ewolucji, embriologii czy Wielkim Wybuchu, to kłamstwa z samego dna piekła. Te kłamstwa mają nas wszystkich przekonać, że nie potrzebujemy zbawcy - dodał kongresmen."Ziemia ma 9 tys. lat i została stworzona w sześć dni"

Polityk mówił również, że wierzy, że Ziemia ma ok. 9 tys. lat i została stworzona w sześć dni. Te poglądy dzieli z wieloma kreacjonistami, którzy nalegają, aby Pismo Święte rozumieć dosłownie.

Sprawę pogorszyła rzeczniczka Brouna Meredith Griffanti, która tłumaczyła mediom, że kongresmen mówił na spotkaniu nieoficjalnie o tym, w co wierzy, a jego wystąpienie nie miało być upublicznione. Kłam temu stwierdzeniu zadaje fakt, że informacje o bankiecie były powszechnie dostępne i mógł się na nim pojawić każdy. Wystąpienie polityka zostało zresztą nagrane i umieszczone na stronie kościoła, w którym miało miejsce.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Kongresmen GOP: Te teorie o ewolucji, Wielkim Wybuchu to kłamstwa z samego dna piekła
Zaloguj się
 • depepoz

  Oceniono 19 razy 19

  Troche mi ulzylo, bo juz myslalem, ze Polska ma wylaczny patent na idiotow - vide wypowiedzi na ten temat pewnego profesora, zarazem tatusia bylego wicepremiera z czasow rzadu PiS.

 • faustus55

  Oceniono 17 razy 17

  W Polsce kreacjoniści to ok. 1/3 społeczeństwa + min. Gowin. Mają swojego guru, partię, radio i tv. Są poza tym b.twórczy- poza aktem stworzenia, kreują alternatywną rzeczywistość- wybrali sobie nawet premiera. Poznać ich można po szczególnie uduchowionym wyrazie twarzy- nie mylić z inteligencją :)

 • w.kropa

  Oceniono 12 razy 12

  A jego przodkowie jakies sto + lat wstecz domagali sie zakazu wydobycia ropy naftowej bo ,, diably nie beda mieli czym w kotlach palic "

 • ciemnyludd

  Oceniono 11 razy 11

  PIEKŁA KATOLICKIEGO... tego najgorszego...

 • bogatata

  Oceniono 11 razy 9

  Pozostaje tylko dodać,że Ziemia jest płaska i alleluja i do przodu.

 • andrzej1.61

  Oceniono 11 razy 9

  Typowy amerykański prawicowiec. Rdzenni mieszkańcy kontynentu sami się wymordowali a Afrykanie przypłynęli wpław jeszcze dodają że Maryja była dziewicą przed i po urodzeniu Jezusa.

 • duokwak

  Oceniono 9 razy 9

  Kiedy czytam o takich debilach to upada we mnie wiara w inteligencję człowieka.

 • zelalem

  Oceniono 9 razy 7

  To jakiś heretyk!!!!
  Przecież już dawni temu biskup Usher wyliczył, że Ziemię (i świat cały) stworzył bóg 12 października 4004 roku p.n.e.!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX