Agencja AP przeprasza za zdjęcie ze schylającym się Romneyem

Agencja Associated Press wystosowała przeprosiny za opublikowanie zdjęcia, na którym widać schylającego się Mitta Romneya i uczennicę szkoły podstawowej, która wydaje się patrzeć na jego pośladki - donosi Fox News.
Zdjęcie zostało wykonane w szkole podstawowej w Fairfax (stan Wirginia). Początkowo zostało opublikowane z opisem mówiącym tylko, że Romney "pozuje do zdjęcia z uczniami". Błyskawicznie rozprzestrzeniło się w internecie.

Serwis Gawker skomentował, że zdjęcie aż prosi się o dodanie zabawnego podpisu, ale wielu komentatorów zwróciło uwagę, że publikowanie go jest nie fair w stosunku do kandydata GOP i naraża go na kpiny.

Wiceprezes AP Katheleen Carroll powiedziała, że agencja popełniła błąd publikując zdjęcie i "nie wypełniła własnych standardów". - Opis był zbyt ogólny i nie wyjaśniał, co naprawdę się dzieje - tłumaczyła.

Feralne zdjęcie zostało opublikowane we wtorek. Agencja dodała później do zdjęcia opis, w którym wyjaśniła, że mina dziewczynki jest "jej reakcją na fakt, że Romney kucnie i zapozuje do fotografii tuż przed nią". Carroll powiedziała, że wtedy było już za późno, bo zdjęcie opublikowało wiele innych mediów.

DOSTĘP PREMIUM