Białoruś: Aleś Bialacki dostał naganę za... spanie

Komitet noblowski przyznał Unii Europejskiej Pokojową Nagrodę Nobla, a tymczasem nominowany do niej Aleś Bialacki znowu ma kłopoty w więzieniu - donosi Bielsat News.
Bialacki odsiaduje wyrok 4,5 roku więzienia w kolonii nr 2 w Bobrujsku. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy otrzymał siedem nagan - podał jego bliski znajomy Walencin Stefanowicz.

W jednym z listów do Stefanowicza Bialacki pisze, że dostał naganę za to, że spał w nieprzeznaczonym na to czasie. W rzeczywistości medytował.

Skierowano go na badania lekarskie, by sprawdzić, czy jego organizm wytrzyma warunki izolatki. Administracja kolonii karnej tymczasowo wstrzymała przeniesienie do izolatki na wieść o wizycie nuncjusza Claudio Guggerotiego.

Stefanowicz przypomniał, że Bialacki nadal ma status "więźnia naruszającego z premedytacją regulamin", przez co ograniczono mu ilość paczek i możliwość widzeń.

Bialacki został skazany po tym, jak władze Polski i Litwy przekazały Białorusi dane o jego kontach bankowych, na które wpływały pieniądze na działalność jego organizacji. Oskarżono go o ukrywanie dochodów. Jego rodzina zapłaciła sumę podatku, jaką rzekomo straciło państwo, ale nawet to nie zmiękczyło sądu - przypomina Bielsat.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Białoruś: Aleś Bialacki dostał naganę za... spanie
Zaloguj się
 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Ales powinien dostac Nobla. Chociazby dla poirytowania LukaszenkI . Przeciez kazdy wie ze ta nagroda jest gowno warta - etycznie i moralne - bo pieniazki jeszcze daja. Tym razem glupole norweskie zrobily wyjatkowa wielka gafe.

 • passtorian

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze tego brakowalo zeby Ales dostal Nobla. Ale po to by poirytowac Lukaszenko warto bylo. Przeciez juz kazdy wie ze ta nagroda jest gowno warta - etycznie i moralne - bo pieniazki jeszcze daja. Tym razem glupole norweskie zrobily wyjatkowa wielka gafe.

 • wondziadu

  Oceniono 3 razy 1

  Nastepny malwersant. Niedługo jeszcze bedziecie pisac ze walczył o wolną Polskę. Wplacajcie dalej pieniadze z naszych podatków na Alesia bo Ales jako działacz bliżej nieokreslonej masci powinien miec nowy duzy dom.

 • villk

  0

  ciekaw jestem co sie stało z tym urzednikiem polskim który udostepnił dane ..... czy jeszcze pracuje w administracji?

 • svetomir

  Oceniono 2 razy 0

  A dlaczego ten polski prokuratur-kapuś, co wydał tego gościa Sowietom jeszcze nie siedzi? Chyba w Polsce jeszcze jest jakaś kara za szpiegowstwo dla wrogiego reżimu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX