Siedem tuneli metra w Nowym Jorku zalanych: "Największa katastrofa w historii"

- To największa katastrofa w historii transportu w Nowym Jorku - mówi Joseph Lhota, rzecznik Miejskiego Zarządu Transportu. Fale wezbrane przez huragan Sandy wdarły się na ląd i zalały siedem tuneli metra oraz sześć zajezdni autobusów.
- Nowojorskie metro ma 108 lat, ale nigdy nie doświadczyło żywiołu tak niszczycielskiego jak ten z zeszłej nocy - podkreśla Lhota. - Huragan Sandy rozpętał chaos, uderzył w system transportu w całym regionie, w każdym hrabstwie. Powalał drzewa, zrywał linie energetyczne, zalewał tunele i dworce - dodał rzecznik.

Fale rozpędzone przez wiatr zatopiły dużą części wschodniego wybrzeża USA, w tym Manhattan - serce Nowego Jorku. W mieście prądu nie ma ponad pół miliona odbiorców. Duża część podziemnego systemu komunikacyjnego została zalana. - Szacujemy rozmiary zniszczeń i zaczynamy proces naprawiania - powiedział Lhota.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Siedem tuneli metra w Nowym Jorku zalanych: "Największa katastrofa w historii"
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 9 razy 5

  Jak Ameryka ma swoja polityke w sprawie ograniczenia emisji CO , to może niech sie nie dziwi ,że takich sytuacji bedzie miała więcej....

  ziemia jest jedna i kręci sie w jedną strone , a co może spowodować oceplenie klimatu to NY chyba własnie zrozumiał,a przynajmniej dostał lekcje.....

  potrzebna jest globalna polityka pro ekologiczna , znieniajaca obecny konsupcjionizm (przerabiajacy wszytko na śmieci za pomoca masy energii ,kosztem zmian klimatycznych) na jakąś inna formę organizacji cywilizacji i redystrybucji dóbr, myśle ze to zmiana wymagjaca kolosalnych zmian świadomościowych społeczeństwa .

  --mniej chcieć -- myśle ,że to bedzie kiedys program polityczny

  byc może to własnei klimaty wymusi na społeczeństweie zmiany jego zacowań , w dluższej perspektywie widze tu odejście od konsumcionizm (tej obecnej religi społecznej) w strone duchowości ....tu jest ogromna rola i ogrome pole do działania dla ruchów religijno społecznych --- moze to czas na nową wizje chrzescijanstwa? Niewiem , Ale cos tu musi sie wydarzyc bo narazie to nasza cywilizacja jest w slepej uliczce konsumpcionizmu...czyli "rozwój za wszewlką cene"

  a może czas na powrót do ideii "mniej ale lepiej ", "mniej ale dokładniej" ,"mniej ale staranniej".....

 • ta_facetka

  Oceniono 2 razy 0

  E gdzie tam zmiana klimotu i kataklizmy, panie kochony, tylko tak godojom bzdury!

 • pokon

  Oceniono 2 razy 0

  I co ten Putin z Tuskiem narobili? Czyżby to było w odwecie za utrzymywanie wiz dla Polaków?

 • bronek.kaszalot

  Oceniono 2 razy 0

  Amerykańskie prymitywy. Gdyby uczyli się od naszych inżynierów budujących metro podwodne, nie byłoby takich problemów. Ale nie - oni musieli sami. No i teraz mają!

 • zyga728

  Oceniono 4 razy 0

  Zawsze jest ten pierwszy raz....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX