Romney: Chrystus będzie rządził światem z Jerozolimy i Missouri - tak uczy nasz Kościół

Chrystus pojawi się na Górze Oliwnej w Jerozolimie, a potem, przez tysiąc następnych lat, będzie rządził światem z dwóch miejsc: Jerozolimy i Missouri. Tak uczy nasz Kościół - opowiadał siedząc w studiu w rozgłośni radiowej w Iowa Mitt Romney, kandydat Republikanów na prezydenta USA. Wypowiedź została nagrana ukrytą kamerą.
Chrystus ma - wg Romneya - pojawić się na Górze Oliwnej w Jerozolimie i przedzielić ją, by zapobiec wojnie, która ma "zabić wszystkich Żydów". - A teraz wróćmy do aborcji - dodał Romney po opowiedzeniu tego wszystkiego prowadzącemu Janowi Mickelsonowi z rozgłośni radiowej Who-AM w Iowa, gdzie wystąpił w środę 31 października.

Jego wypowiedź została zarejestrowana ukrytą kamerą i opublikowana - po zmontowaniu - w serwisie YouTube z uwagą: to jest prawdziwy Romney.Romney jest mormonem. Jego słowa o "powtórnym przyjściu Chrystusa" padły po tym, jak chciał wytłumaczyć dziennikarzowi podstawy swojej wiary i to, że nie zabrania mu ona poparcia prawa do wyboru ws. aborcji.

Ostatnio kandydat Republikanów ma sporo kłopotów przez swoją deklarację, że - jeśli zostanie prezydentem - może ograniczyć prawa kobiet do decydowania o tym, czy donosić ciążę. Spowodowało to, że prawa reprodukcyjne stały się jednym z głównych tematów kampanii w USA, pojawiły się też inicjatywy przeciw głosowaniu na Romneya. Teraz Romney jest często pytany o aborcję i twierdzi, że jego poglądy w tej sprawie nie wynikają z wiary.

- Rozumiem moją wiarę lepiej niż ty - tak zaczął swoją rozmowę z dziennikarzem z Iowa. Potem tłumaczył, czego uczy jego Kościół i stwierdził na koniec: - Jako mormoni jesteśmy przeciw aborcji, ale nie zabraniamy innym dokonywać własnych wyborów.

Oto większy fragment rozmowy:Podyskutuj o wyborach w USA na naszym profilu na Facebooku >>> Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Romney: Chrystus będzie rządził światem z Jerozolimy i Missouri - tak uczy nasz Kościół
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 8

  Ciekawe ilu krowich pastuchów (sorry amerykańskich wyborców) da się na to nabrać:)

 • prowokator777

  Oceniono 7 razy 7

  W sumie to możemy sie cieszyć ze Jezus nie zostanie koronowany na króla Polski, bo ma spore szanse na zostanie królem USA i Jerozolimy.. od razu kamień spadł mi z serca

 • opera_aperta

  Oceniono 5 razy 5

  I ten człowiek może uzyskać dostęp do arsenału nuklearnego. Gość gada, jak potłuczony, a będzie zarządzał ładunkami termojądrowymi. A w polskich mediach powiedzą, że najbardziej nieobliczalny jest Ahmadineżad.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 1 raz 1

  Kyryje elejson...
  ....jak przesadzi w rozmowach z Panem to jeszcze ruszy z ognistym mieczem pomsty na Saudów...a wtedy już tylko..
  ...قدوس الله، قدوس القوي، قدوس الذي لا يموت ارحمنا

 • zukow00

  Oceniono 3 razy 1

  To straszne. Straszne jest to w jakim kierunku zmierza "cywilizowany" świat. Ten nawiedzony "wariat" ma zostać prezydentem mocarstwa atomowego ? Strach się bać. Ktoś powie, a radzieccy przywódcy ? Byli normalni ? Odpowiem, że radzieccy przywódcy to były stare cwaniaki i doskonale rozgrywali wrogów.Ten gość wydaję się być nawiedzonym wariatem, który naprawdę wierzy w to co mówi. Strach się bać po prostu.

 • passtorian

  0

  I jak sie tego osobnika nie obawiac?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX