USA: nie chciała pokazać policji torebki, użyli paralizatora. Dostała ataku serca [WIDEO]

Angela Jones doznała ataku serca, kiedy policjanci z Los Angeles użyli wobec niej paralizatora. Kobieta odmówiła pokazania im zawartości swojej torebki i chciała z powrotem wsiąść do swojego samochodu - podaje ?Huffington Post?.
Choć do zajścia doszło w czerwcu tego roku, nagranie z niego wyciekło dopiero teraz - donosi portal internetowy "Huffington Post". Dwóch funkcjonariuszy policji natknęło się na źle zaparkowany samochód na obrzeżach miasta. W środku siedziała jego właścicielka, Angela Jones. Policjanci przez 15 min zadawali jej pytania i przeprowadzali testy na trzeźwość.Kiedy testy nic nie wykazały, funkcjonariusze zażądali od 50-letniej aktorki pokazania im zawartości jej torebki. Kobieta odmówiła. - Po prostu nie mam ochoty pokazywać wam mojej torebki - na nagraniu z monitoringu miejskiego słychać odpowiedź Jones, która następnie próbuje wsiąść do swojego samochodu.

W tym momencie policjanci wyjęli paralizatory. Jeden z nich następnie poraził ją trzykrotnie w klatkę piersiową 1200 V. Po trzecim razie kobieta przestała się ruszać. Jeden z funkcjonariuszy rozpoczął reanimację, która pewnie uratowała Jones życie.

Badania wykazały, że kobieta w momencie zatrzymania nie była pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Odpowie jednak za opieranie się policji i posiadanie marihuany.

To nie pierwszy raz, kiedy używane przez policję tasery wyrządzają krzywdę. Przez paralizator zginął m.in. w 2007 r. Polak na kanadyjskim lotnisku. - Myślę, że to kluczowe, by policjanci zrozumieli, że taser to prawdziwa broń, która może zabijać - powiedziała KCBS kardiochirurg Kathy Magliato.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
USA: nie chciała pokazać policji torebki, użyli paralizatora. Dostała ataku serca [WIDEO]
Zaloguj się
 • j4s4

  Oceniono 7 razy 7

  ... mocy nie mierzy się w woltach! A po to aby nauczyć zwykłych krawężników posługiwania się paralizatorami należy użyć ich jako kukieł podczas szkolenia! Jak prąd potrząśnie ich sercami czy wątrobami na pewno nie będą sięgać po paralizatory w przypadku odmowy pokazania im zawartości torebki!

 • glocken

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe,że od razu znaleźli marihuanę.Amerykańskie bydło.Na każdego znajdą bat.Dlatego narkotyki nie mogą być legalne

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze jeden dowód na to jak mało (jeśli w ogóle) dzieli policjantów od bandytów.

 • keramwistagano

  0

  oto ameryka jaka kochacie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX