Kobieta z symbolicznego zdjęcia to siostra bohaterki z Newtown

Na słynnym zdjęciu Associated Press, zrobionym po tragedii w szkole podstawowej w Newtown, jest Jillian Soto, siostra Viktorii Soto, bohaterskiej nauczycielki - podaje USA Today.
Do tej pory nie było wiadomo, kim jest kobieta z symbolicznej już fotografii, zrobionej w piątek, gdy do szkoły przybywali krewni i dowiadywali się o losie swoich bliskich. Jej rozpacz sfotografowała reporterka AP na parkingu przed szkołą, w której w wyniku ataku szaleńca zginęło 20 dzieci (w wieku 6-7 lat) i 6 dorosłych. Przypuszczano, że nieznana kobieta jest matką któregoś z uczniów lub jest związana z kimś z pracowników szkoły.

Teraz już wiadomo, że to siostra Viktorii Soto, nauczycielki nauczania początkowego, która została okrzyknięta bohaterką po tym, gdy policja podała, że własnym ciałem osłaniała swych uczniów przed kulami. 27-letnia nauczycielka zginęła na miejscu.

W sobotni wieczór w Stratford, rodzinnym mieście Soto, zebrało się kilkadziesiąt osób na żałobnym czuwaniu.

- Dzieci zawsze były dla niej najważniejsze. Ciągle o nich opowiadała. Kochała swoją pracę, uwielbiała uczyć. Chciała, by dzieci każdego dnia dowiadywały się nowych rzeczy - mówi przyjaciółka 27-letniej Victorii Andrea Crowell.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM