Aplikacja Facebooka zabierze nasze zdjęcia? Jest pierwszy pozew przeciwko Instagramowi

Do sądu w Kalifornii wpłynął pozew przeciwko twórcom aplikacji, która pozwala przerabiać i dzielić się swoimi zdjęciami w sieci. Chodzi o zmiany w regulaminie - wszystkie zdjęcia zrobione i udostępnione w najpopularniejszej aplikacji fotograficznej na świecie będą mogły być użyte do celów komercyjnych. Ich właścicielem będzie Facebook.
Pozew, który złożyła prawnicza firma Finkelstein & Krinsk z San Diego, ma na celu zablokowanie niektórych zmian w regulaminie kupionego w kwietniu przez Facebooka Instagramu. W tej chwili, jeżeli ktoś z użytkowników nie zgadza się z nowymi przepisami (wejdą w życie 16 kwietnia), może usunąć swoje konto. Straci jednak prawo do wszystkich już opublikowanych zdjęć. Prawnicy chcą temu zapobiec.

"Instagram unika odpowiedzialności"

- Instagram pozbawia naszych klientów ich praw własności do zdjęć, jednocześnie unikając jakiejkolwiek odpowiedzialności - mówi przedstawiciel Finkelstein & Krinsk. Dodaje też, że należący do Facebooka Instagram najnormalniej w świecie łamie umowę zawartą ze swoimi użytkownikami.

Innego zdania jest rzecznik Facebooka Andrew Noyes, który oświadczył, że zarzuty wobec ich firmy są bezpodstawne i będą z nimi energicznie walczyć.

Robisz zdjęcia? Sprzedamy je

Nowe zasady użytkowania aplikacji Instagram zakładają m.in., że firma będzie mogła handlować zdjęciami zrobionymi przez użytkowników, a także ich danymi osobowymi, bez dzielenia się z nimi zyskiem.

Facebook kupił Instagram w kwietniu tego roku za niecały miliard dolarów. Liczba użytkowników aplikacji do dzielenia się zdjęciami wynosiła wtedy ok. 30 milionów, teraz jest to ponad 80 milionów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Aplikacja Facebooka zabierze nasze zdjęcia? Jest pierwszy pozew przeciwko Instagramowi
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 4 razy 4

  Coniektóre portale już sięgają bruku
  Olałem więc tłitera, mnie nie ma na wiejsbuku
  Drugą Klasę już dawno wykreśliłem z życia
  Teraz żem Anonim i tak walę - z ukrycia

 • zorn.gottes

  Oceniono 3 razy 3

  mam problem ze zrozumieniem ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy, że wszystko, co jest wklejone w internet (szczególnie facebook i youtube), staje się powszechne i nieśmiertelne.
  to tak jakby zmieniać majtki na krakowskim rynku.

 • krukpl

  Oceniono 3 razy 3

  unia powinna zakazać działalności Facebook przynajmniej przy obecnym sposobie działalności i regułom
  w końcu ci co rejestrują się w face na własne życzenie tracą anonimowość całkowicie wszystko w obrębie prawa , zadziwiające serwisy , jak Facebook pay pal lamią wolności pod każdym względem i nadal działają bez kar , bez kłopotów z prokuraturą czyż to nie 1984 ?

  I jak tu nie zgodzić się z ruchem europe vs facebook :)

  mam wyłączone publikacja na face i jak nacisnę w tym komentarzu wyślij i to mnie zapyta czy opublikować używając Facebook za każdym razem trzeba wciska odpowiedz bo inaczej komentarz nie będzie wysłany czyż to nie wkurzające zwłaszcza że nie jestem zarejestrowany w Facebook :)

 • villk

  0

  nie tylko zdięcia..
  juz pisałem ..
  villk.blox.pl/tagi_b/4789/Facebook.html

  "w sensie cywilizacyjnym facebook to nie zabawka -TO BROŃ"

  "....w myśl regulaminu portali społecznościowych, w tym przypadku Facebooka, wszelkie materiały, które trafią do portalu są już jego własnością, a nie osoby mającej tam profil..."

  ale co to obchodzi "zwykłych zjadaczy medialnej papki"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX