Kawałki samolotu i betonu uderzają w samochody - kierowca nagrał katastrofę Tu-204 [WIDEO]

W internecie pojawiło się nagranie kierowcy, który jechał autostradą przy moskiewskim lotnisku Wnukowo w momencie, gdy doszło do katastrofy Tu-204. Jak widać na nagraniu, w jadące samochody z ogromną siłą uderzały części rozbitego samolotu oraz kamienie.


Wczoraj na lotnisku Wnukowo w Moskwie rozbił się samolot linii Red Wings. Maszyna zjechała z pasa startowego podczas podchodzenia do lądowania. Przejeżdżającemu tzw. trasą kijowską kierowcy udało się uchwycić moment, w którym Tu-204 zderza się z ruchliwą autostradą. Droga została na wiele godzin zablokowana.

W Moskwie rozpoczęto odczytywanie zapisów czarnych skrzynek samolotu. Dochodzenie prowadzi komisja rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

Zobacz, jak służby usuwają części wraku [ZDJĘCIA] >>

Do wypadku doszło około 16.35 czasu moskiewskiego (13.35 czasu polskiego). Samolot rozpadł się na trzy części. Na jego pokładzie znajdowało się tylko ośmiu członków załogi. Wszyscy doznali obrażeń. Trzy osoby zmarły w drodze do szpitala, jedna w szpitalu. Ofiary śmiertelne to kapitan, drugi pilot, inżynier pokładowy i jedna ze stewardes. Dzisiaj rosyjscy medycy mają dokonać identyfikacji ciał ofiar.

Ponadto cztery osoby zostały ponadto ranne. Opiekujący się nimi lekarze poinformowali, że po nocy stan jednej osoby jest nadal bardzo ciężki, a kolejnych trzech jest określany jako ciężki.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej rozważa trzy wersje: złe warunki pogodowe, błąd pilotów i niesprawność techniczna Tu-204. Służby lotniska w Pardubicach podały, że przed startem samolot był sprawny. Wczoraj Federalna Agencja Transportu Powietrznego (Rosawiacja) ujawniła, że dzień przed katastrofą poinformowała producenta samolotu o problemach z systemem hamowania w Tu-204.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM