Australijski ksiądz przez 14 lat molestował wierną. Pozwolono mu wrócić do posługi

Tom Knowles, ksiądz z Australii, który przez 14 lat napastował seksualnie niepełnosprawną kobietę, wrócił do sprawowania posługi w jednym z największych kościołów w kraju. Wywołało to falę oburzenia w kraju - podaje ?Sydney Morning Herald?.
Ksiądz zaczął napastować Jennifer Herrick, gdy ta miała 22 lata. Mówiła, że bała się komukolwiek powiedzieć o tym ze względu na autorytet księdza. W końcu poskutkowało to u niej załamaniem nerwowym. - Zostałam pozbawiona możliwości normalnego rozwoju emocjonalnego. Już nigdy nie będę mogła rozpocząć normalnego związku -mówiła ofiara. Sprawa wyszła na jaw dopiero w 2011 roku po dochodzeniu przeprowadzonym przez władze kościelne.

Kościół przeprosił za czyny księdza Knowlesa. Zapłacił Herrick 100 tys. dolarów australijskich (ponad 300 tys. zł) odszkodowania. Ksiądz został odsunięty od pracy z wiernymi. Jednak pod koniec zeszłego roku pozwolono mu wrócić do posługi.

Pani Herrick otrzymała list od zwierzchników księdza, którzy poinformowali ją, że ojciec Tom Knowles "przeszedł długą i intensywną terapię oraz może już wrócić do sprawowania swoich obowiązków". Ofiara księdza mówiła, że ta decyzja jest dla niej "bardzo bolesna".

Natomiast teolog z Australijskiego Uniwersytetu Katolickiego prof. Neil Ormerod uważa, że powrót księdza do posługi to "sygnał dla ofiary, że cała sprawa była błaha, co jest oczywiście nieprawdą".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Australijski ksiądz przez 14 lat molestował wierną. Pozwolono mu wrócić do posługi
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 59 razy 51

  Australia DALEKO , a TAK SAMO jak u nas... Na tym właśnie polega twierdzenie Watykanu, że Kościół jest UNIWERSALNY...

 • defhead

  Oceniono 49 razy 43

  KK to najbardziej PATOLOGICZNA klika na swiecie. To najbardziej ZAKLAMANA ,ROZWYDRZONA i NIE ZNOSZACA KOMPROMISOW religia,w ktorej nauki Jezusa juz nic nie znacza /jesli kiedykolwiek,cokolwiek znaczyly/ Doczekaja sie w koncu,ze to ich beda palic na stosach.

 • niktwazny126

  Oceniono 41 razy 35

  Misją księży jest przybliżanie ludzi do Boga. Okazuje się, że wśród pasterzy jest wiele parszywych owiec , odległych od Boga, o ktorym mówią, o lata świetlne... Na szczeście ludzie są coraz mądrzejsi i zaczynają glośno mówić o niewygodnej dla kościelnych urzędników prawdzie. Kiedy kk coś z tym zrobi? Bo dotychczas zamiata pod dywan.Ale chyba dywan zrobił się zbyt krótki i wyłażą...

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 29 razy 27

  Cytat:
  "Jednak pod koniec zeszłego roku pozwolono mu wrócić do posługi."
  Koniec cytatu
  Mając na uwadze co robił przez ostatnie 14 lat, ta posługa kojarzy się jednoznacznie

 • oswiecony19

  Oceniono 28 razy 26

  Ostatnio pytałem na skypie znajomą z Melbourne jak tam w Australii mają rozwiązaną sprawę kolędy wśród Polonii. No i trzeba księdza zamówić, jak się chcę kolędę - inaczej nie przyjdzie. A nie tak jak u nas, że pukają do każdego. Wówczas w Polsce ludzie często wpuszczają księdza, żeby sąsiad zobaczył że "u mnie był" i zaliczone! To takie sztuczne i takie polskie!

 • saidakbar

  Oceniono 24 razy 22

  koscielne sku...syny zboczone takiech szmaciarzy powinno się palić na stosach

 • gregorry1953

  Oceniono 22 razy 20

  Zakład Usług Religijnych Spółka z o.o.

 • andrzej1.61

  Oceniono 21 razy 19

  Ta niewdzięcznica powinna być dumna że zaspokajała naturalne potrzeby własnego pasterza. Jak śledzą działalność papieży a pamiętam dobrze dwóch JPII i Benedykta XVI to doszedłem do wniosku że jedyną namacalną działalnością tych wybrańców poza wodolejstwem w słowach i piśmie jest ochrona różnego typu dewiantów i zwyrodnialców w kieckach. Kruk krukowi oka nie wykole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX