Wielka Brytania zgadza się na małżeństwa homoseksualistów

Brytyjski parlament przegłosował ustawę umożliwiającą zawieranie w tym kraju związków małżeńskich przez osoby tej samej płci. Proponowana przez konserwatystę Davida Camerona zmiana została zaakceptowana przez większość parlamentarzystów.
Wielka Brytania jest jednym z 14 państw UE, w których formalnie można rejestrować związki tej samej płci. Pary homoseksualne mogą zawierać cywilne związki partnerskie już od ośmiu lat. Partnerzy mają te same prawa cywilne co małżonkowie heteroseksualni, np. do dziedziczenia, adopcji dzieci.

Do tej pory jednak tego typu związki nie mogły być nazywane małżeństwami. Dziś to się zmienia. Brytyjski parlament przegłosował ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualistów, choć podczas wcześniejszej debaty nie obyło się bez ostrych słów. Ustawa pozwoli osobom tej samej płci na formalizowanie związku zarówno podczas uroczystości świeckiej, jak i religijnej.

Głosowanie podzieliło brytyjskich konserwatystów. Mimo że projekt ustawy był wyraźnie forsowany przez Davida Camerona, ponad połowa parlamentarzystów Partii Konserwatywnej zagłosowała przeciwko zmianom.

Cameron: To istotny krok naprzód

Premier Wielkiej Brytanii określił decyzję polityków "istotnym krokiem naprzód, który wzmocni społeczeństwo" - pisze portal BBC.co.uk. - Naprawdę wierzę, że będziemy patrzeć wstecz na ten dzień, jako kamień milowy na drodze do równości w Wielkiej Brytanii - powiedział z kolei wicepremier Nick Clegg.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Wielka Brytania zgadza się na małżeństwa homoseksualistów
Zaloguj się
 • kopandol

  Oceniono 22 razy 12

  Łola Boga !!!
  To już po Angolach- słońce poczernieje, krowy zaczną dawać zielone mleko, ziemia się "rozstompi" i oddzieli Szkocję od Anglii - Łarmagedon jak nic nastąpi...
  Ale to dopiero początek - najgorsze nastąpi jak ONI zaczną się rozmnażać !!!

 • bibelotx7

  Oceniono 13 razy 7

  Wyglada na to , ze PIS sie obrazi na Camerona ...

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 6

  Watykan już załatwia dla Angoli specjalny oddział w piekle z podwójnie wzmocnionym OGNIEM PIEKIELNYM... Nie dość że nie są katolikami, to jeszcze uznają prawo ludzi do (tfu) BEZBOŻNEJ MIŁOŚCI bez porad przedmałżeńskich, spowiedzi z tej okazji oraz KOŚCIELNEGO ŚLUBU...

 • funkenschlag

  Oceniono 12 razy 6

  Mieszkam w Anglii z partnerem Irlandczykiem. W mojej rodzinnej pipidówie nie dostanę zaświadczenia, że mogę się z kimś hajtnąć wg obowiązującego w Polsce prawa. Będę musiał poprosić o zaświadczenie o odmówieniu wydania zaświadczenia, z wpisem że jestem nieżonaty, ale chcę poślubić osobę tej samej płci, aoni tego zrobić nie mogą. Potem muszę to wyjaśnić w urzędzie w Anglii. Gdzie tu sens? A jak już się uda, to mój prawowity małżonek po mojej śmierci nie może w Polsce się niczego domagać: ubezpieczenie, dostęp do konta bankowego, decyzji o pogrzebie itd. Na szczęście moja rodzina jest ze mną.

 • docsnugg

  Oceniono 6 razy 4

  Cameron to dziwny gość

  Z jednej strony doprowadza do prawie natychmiastowego przeforsowania małżeństw homoseksualnych, z drugiej wyprowadza UK rakiem z Unii.

  Szybkie uchwalenie małżeństw homosex oznacza w przypadku konserwatysty, że przygotowywuje się do znacznie (w jego mniemaniu) poważniejszego "starcia", tylko co to mogłoby być. Moim zdaniem tylko zdecydowany atak na światowy system finansowy. No cóż Brytyjczycy ostatni raz zaskoczą świat ?

 • funkenschlag

  Oceniono 5 razy 3

  A) W Anglii i Walii było można adoptować dzieci w związkach cywilnych (partnerów tej samej płci) już od ich początku (od 8 lat).
  B) Osoby heteroseksualne nie mogły zawierać związków partnerskich, a teraz mogą.
  C) Różnice między obecnym związkiem partnerskim w Anglii a małżeństwem to tylko formalność, bo właściwie od początku były sobie równe.
  D) Dwie mężate / żonate osoby tej samej płci mają takie same prawa po przeprowadzce do innego kraju w UE, np. Hiszpanii, jak osoby które zwarły tam małżeństwo. Jak sie przeprowadządo Polszy to dópa.

 • doktryna77

  Oceniono 2 razy 0

  "Proponowana przez konserwatystę Davida Camerona zmiana została zaakceptowana przez większość parlamentarzystów." KONSERWATYSTE !!! PRAWICA W Angli bardziej lewicowa od lewicy w pl ;-)

 • plautilla

  Oceniono 6 razy -4

  Ten Albion, który grabił pół świata i judził i zdradzał narody, i Polskę po I i po II wojnie światowej
  zasłużył na taki właśnie koniec. Wszyscy powinni się stać pederastami wraz z Cameronem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX