Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?

- Ja nie chcę być w Unii z Polską - powiedział w wywiadzie dla radia RMF FM Nigel Farage, brytyjski eurodeputowany, główny przeciwnik Davida Camerona. - Dlaczego mielibyśmy wam dawać cokolwiek - pytał polityk polskiego dziennikarza. - Dlaczego nie pomagać Afryce albo Indiom - drążył.
Zdaniem Nigela Farage'a, przewodniczącego brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, Wielka Brytania powinna wystąpić z Unii Europejskiej. - Nie potrzebujemy tych wszystkich unijnych pałaców! Nie potrzebni nam są Barroso czy Van Rompuy - mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

W jego ocenie Brytyjczycy nie powinni wspierać finansowo biedniejszych państw Wspólnoty. - Wciąż jako kraj płacimy 50 milionów funtów dziennie za członkostwo w unijnym klubie - twierdził. - Dlaczego miałbym na przykład dać wam pieniądze na nową linię metra w Warszawie, niech mi to ktoś wytłumaczy! - pytał i podkreślał, że nie chce być w Unii z Polską. - Chcę się zajmować własnym krajem, rządzić nim demokratycznie przez urny wyborcze. Wolę to niż gnieżdżenie się w unijnym klubie i słuchanie Brukseli - mówił.

Nigel Farage twierdzi, że mechanizm działania UE jest wadliwy. - Unia, generalnie rzecz biorąc, nie funkcjonuje normalnie - przekonywał. - Nie zapominajmy, że 40 procent tego budżetu trafi do kieszeni miliarderów i źle funkcjonujących przedsiębiorstw. I tu nic się nie zmieni do 2020 roku. Nie zmienią się też nielegalne praktyki, z którymi mamy do czynienia - argumentował.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?
Zaloguj się
 • aron2004

  Oceniono 36 razy 30

  Dokładnie. Wielka Brytania powinna płacić za kursy PKSu pod Przasnyszem, bo to właśnie stamtąd UK importuje kelnerki i kasjerki.

 • tegepe

  Oceniono 35 razy 25

  Oto skutki przyjęcia W. Brytanii do UE. Oni naprawdę nie pasują do Europy. To dawne imperium na wyspach nie rozumie innych krajów europejskich, bo nie zna naszych, europejskich problemów, bo bliższe są mu dawne kolonie, a z Europą NIGDY się nie utożsamiało

 • aniechich03

  Oceniono 27 razy 25

  Sojusznik Jarosława K.

 • wazps

  Oceniono 23 razy 19

  Jeden klasyk przychodzi mi do glowy:"W imie zasad skur..."

 • kopandol

  Oceniono 26 razy 16

  Dlaczego?
  I ty się jeszcze szmaciarzu pytasz DLACZEGO?!
  A chociażby za to, że sprzedaliście nas Ruskim, że dla Wojska Polskiego zabrakło miejsca na paradzie zwycięstwa w Londynie, o "pomocy" w 1939 nie wspominając......

 • andy18m

  Oceniono 22 razy 16

  Jaś Fasola?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX