Korea Północna straszy USA i Koreę Południową. "Czeka was straszliwe zniszczenie"

Korea Północna ostrzegła armię USA, że jeżeli jej wspólne ćwiczenia z Koreą Południową są początkiem agresji, to czeka je "straszliwe zniszczenie". Informację tę przekazał telefonicznie Pak Rim-su, główny delegat północnokoreańskiej misji wojskowej, dowódcy amerykańskich sił w Korei Płd., gen. Jamesowi Thurmanowi.
Wojska amerykańskie i południowokoreańskie mają przeprowadzić wspólne ćwiczenia w marcu. Zmobilizowano na nie łącznie 210 tys. żołnierzy. Odbędą się na lądzie, w powietrzu i na morzu. - Jeśli rozpoczniecie tymi manewrami wojnę, wasz los będzie wisiał na włosku. Pamiętajcie, że ci, którzy wszczynają konflikty, są skazani na straszne zniszczenie - ostrzegł Pak Rim-su.

Groźny Korei Północnej to kolejny przykład zaostrzającej się sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Na początku lutego Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę atomową, co spotkało się z potępieniem całego świata. Obie Koree są praktycznie w stanie wojny od 1950 roku. Obecnie trwa między nimi rozejm, ale pokoju nigdy nie podpisano.

USA i Korea Południowa regularnie przeprowadzają manewry. Przedstawiciele tych państw wyjaśniają, że mają one charakter defensywny. Ostatnio w czasie debaty w ONZ Korea Północna groziła Południowej "ostatecznym zniszczeniem".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Korea Północna straszy USA i Koreę Południową. "Czeka was straszliwe zniszczenie"
Zaloguj się
 • gotospecialist

  Oceniono 1 raz 1

  cięzki klimat :(

 • tymczasem5678

  Oceniono 22 razy -14

  Ten artykuł równie dobrze mógłby mieć tytuł:

  "Amerykańska prowokacja - 210 tyś. wojk lądowych, morskich i powietrznych na ćwiczeniach u granic Koreii Północnej";

  lub:

  "Korea Północna ostrzega: sytuacja w której duża ilość wojska znajduje się w bezpośrednim kontakcie może wymknąć się spod kontroli";

  lub:

  "Korea Północna ostrzega: jeżeli zostaniemy zaatakowani będziemy się bronić".

  Mógłby, ale propaganda jest ważniejsza od obiektywizmu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX