Słynne piwo rozcieńczane wodą? Piwosze żądają zadośćuczynienia: 5 milionów dolarów

Piwosze z USA oskarżają Anheuser-Busch (producenta m.in. amerykańskiego Budweisera) o rozcieńczanie piwa wodą. - Konsumenci czują się oszukani i domagają się od piwnego giganta 5 milionów dolarów zadośćuczynienia - podaje BBC.
Pozwy trafiły już do sądów m.in. w Pensylwanii i Kalifornii. Amatorzy trunku twierdzą, że są oszukiwani, jeśli chodzi o zawartość alkoholu deklarowaną na etykietach. W rzeczywistości piwo ma mniej procent niż deklaruje browar. W pozwach wymienione są piwa Budweiser i Michelob, czyli najpopularniejsze w Stanach marki.

"Produkujemy zgodnie z przepisami"

Anheuser-Busch przekonuje, że to "całkowicie fałszywe" zarzuty. "Nasze piwa spełniają przepisy dotyczące właściwego etykietowania," broni się firma w specjalnym oświadczeniu.

Informacje o dolewaniu do piwa wody, by zwiększyć zyski browaru, mają pochodzić od byłych pracowników browarów Anheuser-Busch.

"Koncern dysponuje wysoce zaawansowaną technologią kontroli procesu produkcji, by precyzyjnie w nim monitorować zawartość alkoholu. W końcowych stadiach produkcji dodaje się wody, robiąc piwo o niższej zawartości alkoholu niż deklarowana na etykiecie," przekonuje prawnik oskarżycieli Josh Boxer.

Rozwadniają piwo od ponad 4 lat?

Rozwadnianie piwa miało się zacząć w 2008 r., po połączeniu amerykańskiego browaru z belgijsko-brazylijskim InBev. Powstała w ten sposób największa piwna korporacja na świecie. "Po fuzji Anheuser-Busch mocno nasilił oszukańcze praktyki kosztem jakości produktów w celu zredukowania kosztów," napisano w pozwie.

Piwny gigant tymczasem utrzymuje, że przestrzega "najwyższych standardów w warzeniu piwa".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Słynne piwo rozcieńczane wodą? Piwosze żądają zadośćuczynienia: 5 milionów dolarów
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 8 razy 8

  "Słynne piwo" ? Chyba czeski Budweiser/Budvar, a nie te nędzne amerykańskie szczyny...:-)

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 7

  Ameryka od czasów Kolumba schodzi na psy...

 • andy18m

  Oceniono 7 razy 7

  Z zimnym Lechem jest podobnie.

 • abeerhaminus

  Oceniono 6 razy 6

  No wiec taki John Kowalsky z Chicago zanosi flaszke Budweisera lub innegi Millera do analizy w laboratorium. Na drugi dzien odbiera wynik:

  "Panski kon ma cukrzyce."

  Ktos odwazyl sie glosno powiedziec, ze piwo made in USA to szczyny. Podziwiam odwage, za takie cos grozi oboz w Guantanamo. A jeszcze niedawno procesowali sie z Czechami o prawo do marki - dzisiaj w Budziejowicach zrywaja boki ze smiechu.

 • zelalem

  Oceniono 6 razy 6

  Amerykańskie piwo to Bud, nie Budweiser.

  A czy się amerykańskie piwo różni od końskiego moczu????
  odp.: temperaturą...

 • qret1n

  Oceniono 3 razy 3

  To jedno z najcieńszych piw jakie piłem. Od kiedy pamiętam. I nie chodzi tylko o alkohol, ale brak smaku i zapachu. Przypomina szwdzkie piwa niskoalkoholowe tzw. grupy 3 typu Falcon czy nasze dawne 10,5. Myślę, że wody dolewali od zawsze. Nigdy nie moglem zrozumieć jego sławy.

 • sundragonnet

  Oceniono 3 razy 3

  Za rozcieńczanie piwa wodą należy się w mordę.Na całym świecie.Rozcieńczasz?Więc w mordę.I już.Koniec.

 • qret1n

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Amerykanie!
  Za 30 lat odkryją, że ich uwielbiane burgery z MacDonaldsa nie mają żadnych własności odżywczych.
  Za 70 lat wstrząśnie nimi rewelacja, że blisko 50 tys. ofiar broni palnej rocznie ma coś wspólnego ze swobodnym dostępem do broni.

 • krukpl

  Oceniono 2 razy 2

  Już parę lat temu miałem takiego wodnistego heinekena z puszki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX