Armia Korei Płn. czeka na "ostateczny rozkaz" Kim Dzong Una

Siły Korei Północnej czekają tylko na "ostateczny rozkaz" Kim Dzong Una do przeprowadzenia kampanii przeciwko swemu południowemu sąsiadowi. Korea Południowa zapowiada odwet z "większą siłą, jeśli zostanie sprowokowana" - informuje "International Business Times"
Największa północnokoreańska gazeta "Rodong Sinmun", odnosząc się do rozpoczynających się w poniedziałek wspólnych ćwiczeń USA i Korei Płd., napisała: "Nasze wojska na pierwszej linii: armia, marynarka, lotnictwo, siły przeciwlotnicze i strategiczne jednostki rakietowe są obecnie na pozycjach do ataku i czekają na ostateczny rozkaz".

"W mgnieniu oka"

Gazeta zapewnia, że broń jądrowa jest w pełnej gotowości i grozi, że "marionetkowe reżimy USA i Korei Płd. w mgnieniu oka zostaną utopione w morzu ognia". Te deklaracje jeszcze bardziej podnoszą napięcie na Półwyspie Koreańskim.

Manewry sił USA i południowokoreańskich toczą się pod kryptonimem "Foal Eagle", mają potrwać 11 dni. Weźmie w nich udział prawie 10 tys. żołnierzy Korei Płd. i 3,5 tys. amerykańskich sił. Rząd w Seulu twierdzi, że ćwiczenia służą lepszemu zabezpieczeniu terytorium, i odpiera zarzuty Pjongjangu, że są skierowane na północ.

Wet za wet

Korea Płn. nie wierzy tym zapewnieniom i zapowiada, że w reakcji przeprowadzi dwudniowe ogólnokrajowe ćwiczenia wojskowe. W związku z niestabilną sytuacją Kim Dzong Un odwiedza ważne strategicznie instalacje wojskowe w całym kraju.

Źródła wojskowe w Seulu donoszą, że w czasie manewrów Pjongjang może wystrzelić rakiety krótkiego zasięgu lub "uciec się do innych form ataku". To samo źródło stwierdziło, że "jeśli suwerenność Korei Płd. zostanie naruszona, odwet zostanie przeprowadzony z większą siłą".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Armia Korei Płn. czeka na "ostateczny rozkaz" Kim Dzong Una
Zaloguj się
 • gwiazdro

  Oceniono 2 razy 0

  Tylko czekać informacji w wiadomościach że coś poszło nie tak i znowu mają wojnę

 • maciekblysk

  Oceniono 2 razy 0

  Politycy się dobrze bawią a ginąć będą niewinni ludzie. Co za świat...

 • razor22

  Oceniono 1 raz -1

  Było do przewidzenia, bo Ameryka znów ma nadmiar broni... Prowokują manewrami akurat w tym zapalnym terenie, a wojna może rozlać się na cały świat.

 • abw12300

  Oceniono 3 razy -1

  Nie wiecie kiedy Polska wyśle wojsko z misją pokojową do Korei, tak jak wysłała Wojsko do Iraku?
  Czy też naszych Wodzów ogarnął tak wielki POpłoch, że przebierają nóżkami ze strachu przed malutką Koreą i nie wyślą misji pokojowej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX