Komentarze (30)
"Siła polskiego głosu nie jest wielka". Jak zagłosują nasi kardynałowie na konklawe?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bogda35

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Szostkiewicz ! Kościół to nie bank ,konklawe to niekoniecznie zebranie rady nadzorczej.Nie wiem czy polski Kosciól jest biedniejszy do niemieckiego- natomiast teologicznie - nie istnieje.Co do kard.Dziwisza- o czym tu dyskutowac - to chyba najbardziej prymitywny z naszych kardynałow- wystarczy sprawa Wawelu czy wynoszenie relikwii na wały dla obrony przed powodzia. Mam nadzieje na wielki przełom - oby !

 • chri-s48

  Oceniono 10 razy 0

  I stanie się CYRK WIELKI , zapanuje światło na ziemi i żyjącym ludziom będzie się działo dostatniej - więc niech każdy działkę na intencję trafnego wyboru szykuje ,tak nam dopomóż bóg..........

 • rico54

  Oceniono 1 raz -1

  Ta ekscytacja konklawe, jednoznacznie potwierdza fakt, że Polska została wasalem Watykanu - niestety.

 • papanalepiku

  Oceniono 1 raz -1

  Ale emocje, nie mogę. Zaraz zemdleję. Medialny orgazm bo czarne sukienki wybierają szefa wszystkich szefów. A ciemny ludek utrzymujący to wszystko (plus własne rządy) wszystko kupuje.

 • drumcode

  Oceniono 7 razy -1

  @postalot
  eeee tam, pedofil by bylo bardziej na miejscu

 • skandynawek

  Oceniono 1 raz -1

  Papiezem zostanie Dziwisz. Przez 25 lat byl kapciowym JPII i zna wiecej tajemnic Watykanu, ni inni. Wie tez jak sie tam poruszac, a jak tam pojedzie to ktos moze zajmie sie nowym nabytkiem krypt wawelskich.

 • equinox1976

  Oceniono 5 razy -1

  Szostkiewicz... nie wiem jaki on widzi sens w przeniesieniu określenia wicepapież na grunt watykański. To absurd. Folklor po prostu który w Watykanie wywołałby co najwyżej rozbawienie. Neimniej jednak ze wzgl na kontakty jest to postac szanowana w kurii i jeśłi ma siłe oddziaływania to właśnie siłę kontaków i wiedzy jak działa mechanizm zwany kurią. A kogo wybierze? Tu sprawa jest oczywista - tego którego wybrałby Wojtyła. Tylko pytanie kogo wybrałby kardynał Wojtyła?

 • ciemnyludd

  Oceniono 7 razy -1

  Jeżeli w demokratycznym państwie działa autorytarny Kościół, to nadal wszystko może być w porządku.... Pod warunkiem że Kościół zajmuje się szerzeniem EWANGELII, a nie szerzeniem WPŁYWÓW POLITYCZNYCH jakiejś preferowanej przez siebie partii, albo uprawianiem BIZNESU pod przykrywką działalności ewangelicznej... W takim przypadku pojawia się "mieszanka wybuchowa" polityki z religią, której destrukcyjna siła była dotąd kojarzona z islamem, ale może być już kojarzona z religią katolicką co dobitnie widać w Polsce....TROTYL nie jest we wraku, TROTYL JEST W KONKORDACIE...

 • drumcode

  Oceniono 3 razy -1

  No to jak wybiora frajera to dopiero zacznie sie jedno wielkie ssanie.

 • albo-albo

  Oceniono 4 razy -2

  Jak ?
  NIE, na czarnego
  NIE, na zyda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX