Prawie 30 proc. uczennic w RPA jest nosicielkami HIV

Co najmniej 28 proc. uczennic południowoafrykańskich szkół jest nosicielkami wirusa HIV - informuje minister zdrowia RPA Aaron Motsoaledi. Dla porównania: wśród chłopców współczynnik ten wynosi 4 proc. Rząd postanowił rozpocząć walkę ze zjawiskiem utrzymywania nastolatek w zamian za seks - informuje BBC.
Przyczyną tak wielkiego odsetka młodych kobiet zarażonych HIV w RPA jest fakt, że są one wykorzystywane seksualnie przez utrzymujących je starszych mężczyzn (tzw. sugar daddies). Taką informację opublikował szef południowoafrykańskiego resortu zdrowia.

Minister zaprezentował dramatyczne dane. Wynika z nich, że tylko w 2011 roku aż 94 tysiące uczennic zaszło w ciążę. Co najmniej 77 tysięcy z nich dokonało aborcji w państwowych placówkach - czytamy w serwisie Bbc.co.uk . Problem dotyczy m.in. dziewczynek w wieku 10-14 lat.

Aaron Motsoaledi powiedział, że tak wielka skala problemu HIV wśród uczennic "zniszczyła jego duszę". - To jasne, że nie młodzi chłopcy sypiają z tymi dziewczętami. To są starzy mężczyźni - stwierdził. Minister zapowiedział, że rząd podejmie kroki przeciwko zjawisku utrzymywania młodych kobiet w zamian za korzyści seksualne. - Musimy przeciwstawić się tym ludziom, ponieważ oni niszczą nasze dzieci - powiedział polityk.

"Sugar daddies niszczą życia"

Rząd RPA uruchomił program walki z HIV. W jego ramach prowadzona jest m.in. kampania społeczna piętnująca zjawisko "sugar daddies". Na ulicach miast pojawiły się billboardy z hasłem: "Starsi mężczyźni + młode dziewczęta = ciąże nastolatek i AIDS. Sugar daddies niszczą życia".

Problem rozprzestrzeniania się wirusa HIV w Republice Południowej Afryki jest bardzo poważny. Jego nosicielami jest aż 10 proc. populacji. Tylko w ubiegłym roku z powodu Aids zmarło tam ponad 260 tys. osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Prawie 30 proc. uczennic w RPA jest nosicielkami HIV
Zaloguj się
 • fer-lucy

  Oceniono 17 razy 11

  Nowy papież dalej zaleca nie stosowanie prezerwatyw. To wymysł Diabła. A wirus HIV yo czyj wymysł?

 • 34-all

  Oceniono 18 razy 10

  ale kościół i polskie media się tym nie przejmują :) najważniejsze że nowy papież nie założył czerwonej pelerynki :D

 • framberg

  Oceniono 8 razy 8

  Niedawno czarny minister zdrowia RPA twierdził, że HIV nie istnieje.

 • stanpar

  0

  Przyczyny HIV i AIDS
  Za pojawienia się nieznanego dotychczas na Ziemi wirusa HIV i nieznanej choroby AIDS, odpowiadają:
  • Rewolucja seksualna lat 60’
  • Depenalizacja homoseksualizmu, rozpoczęta w latach 60’ w poszczególnych stanach USA
  • Uznanie przez APA homoseksualizmu za „orientację seksualną” w 1973/4 roku
  • Promiskuityzm, rozwiązłość gejów
  • Stosunki analne bez zabezpieczeń
  Badania nad mężczyznami o orientacji homoseksualnej wykazują, że ponad 75% homoseksualistów uprawiało seks z ponad 100 różnymi mężczyznami w ciągu życia: około 15% spośród nich miało 100-249 partnerów seksualnych, 17% - 250-499, 15% - 500-999, a 28% przyznało, że miało ponad 1000 partnerów seksualnych w ciągu życia. (Bell A.P., Weinberg M.S. Homosexualities. New York 1978.)

 • stanpar

  0

  -przyczyną pojawienia się nieznanej dotychczas choroby, AIDS był promiskuityzm gejów
  Badania nad mężczyznami o orientacji homoseksualnej wykazują, że ponad 75% homoseksualistów uprawiało seks z ponad 100 różnymi mężczyznami w ciągu życia: około 15% spośród nich miało 100-249 partnerów seksualnych, 17% - 250-499, 15% - 500-999, a 28% przyznało, że miało ponad 1000 partnerów seksualnych w ciągu życia. (Bell A.P., Weinberg M.S. Homosexualities. New York 1978.)
  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
  Kiedy epidemia HIV pojawiła się w Afryce? Prawdopodobnie nie pojawiła się przed 1981 rokiem
  • Nie potrafią wyjaśnić, dlaczego HIV nie przeniósł się z Afryki do Francji i Belgii (krajów, które skolonizowały Kongo), tylko do USA?
  • Nie potrafią wyjaśnić, dlaczego przez ok. 1,5 roku od momentu pojawienia się epidemii AIDS/HIV jedynymi ofiarami AIDS byli homoseksualni i biseksualni mężczyźni
  • Nie potrafią wyjaśnić, dlaczego geje stanowili od początku epidemii i stanowią nadal zdecydowaną większość zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS
  • skoro źródłem HIV byli czarni, heteroseksualni mężczyźni z Afryki, to dlaczego epidemia nie wybuchła w Kongo w Afryce, wśród czarnych heteroseksualnych mężczyzn, tylko wśród homoseksualnych mężczyzn w USA?
  • Skoro już przed 1981 rokiem były przypadki zgonów z powodu AIDS, to pokażcie chociaż jeden zadowalająco udokumentowany przypadek. Zbadanie tkanki truchła jest przecież możliwe i proste. Dlaczego zatem tak się nie stało?
  • Pierwsze objawy kliniczne zakażenia wirusem HIV pojawiają się po 10 latach od zakażenia.. Pierwszy odnotowany przypadek chorego na AIDS został stwierdzony w 1981 roku. Co za dziwna zbieżność! W latach 60 i 70 rozpoczął się proces depenalizacji homoseksualizmu w poszczególnych stanach USA, a w 1973 roku usunięto homoseksualizm z listy dewiacji. Homoseksualizm stał się „normalny”. A skoro stał się normalny, to przestał stanowić tabu. Można było zaliczać setki i tysiące dup w łaźniach, pubach, klubach, darkroomach.

 • maksimum

  Oceniono 7 razy -1

  Cpuny i przyglupy jak zwykle przy okazji napadaja na kosciol a sami zalecaja wspolzycie z nosicielami HIV tylko ze z kondomem.

 • tegepe

  Oceniono 12 razy -4

  No i po co było likwidować apartheid?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX