Polski statek uratował prawie setkę uchodźców dryfujących na gumowym pontonie na Morzu Śródziemnym

Statek Polskich Linii Oceanicznych ?Żerań? wziął udział w akcji ratowania uchodźców dryfujących na Morzu Śródziemnym w pobliżu wód libijskich. Na gumowym pontonie były 93 osoby, w tym niemowlęta w ciężkim stanie.

Polub i bądź na bieżąco!

Na tonącym pontonie było 71 mężczyzn, 19 kobiet i trójka dzieci, w tym dwoje niemowląt w ciężkim stanie - podaje tvn24.pl. Akcja była udana, a niemowlętom udzielono pomocy w helikopterze, który włączył się w akcję ratunkową. Uchodźców skierowano do portu w sycylijskim Palermo. Prawdopodobnie chcieli się oni przedostać z Somalii do Europy.

Jak pisze Dziennik Bałtycki, jednostkę zaalarmowała włoska morska służba ratownicza. Na Sycylii uchodźcy zostaną przekazani do ośrodków pomocy.

Polski statek, który pomógł uchodźcom, to "Żerań" Polskich Linii Oceanicznych. Nie jest to pierwszy raz, kiedy statek PLO uratował imigrantów. W lipcu ubiegłego roku statek "Chodzież" uratował 97 osób próbujących przedostać się z Libii na Sycylię. Wtedy również uchodźcy płynęli na pontonie, który zaczął tonąć.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Polski statek uratował prawie setkę uchodźców dryfujących na gumowym pontonie na Morzu Śródziemnym
Zaloguj się
 • andrzejlisiak

  Oceniono 6 razy 4

  Tych nieszczęśników z Libii powinny solidarnie przyjmować te państwa, które na nią napadły podczas rządów Kadafiego. Bo jak się okazuje niektóre społeczeństwa są bezpieczniejsze pod rządami dyktatorów niż pod rządami tej pseudo demokracji made in USA

 • klara551

  Oceniono 11 razy 3

  A ilu po drodze ci uchodźcy wyrzucili za burtę bo byli innej wiary? Czas zawracać tych co nie chcą żyć we własnym kraju a równocześnie nienawidzą europejskiego raju. Niech sami jak my wielokrotnie walczą o siebie i niech nie robią z Europy dojnej krowy,bo o świni nie wspomnę bo się obrażą.

 • szpung

  Oceniono 7 razy 1

  Tylko denerwujecie ludzi

 • cynnik2

  Oceniono 9 razy -1

  Mam nadzieje, że ich nie przywiezie do Polski.

  Współczuję Włochom, jak oglądam te obozy dla uchodźców. Snuje się mnóstwo czarnych facetów, nie robią nic oprócz dzieci, i tylko im głupie myśli z dobrobytu do głowy przychodzą.

  Im więcej się ich ratuje, tym więcej wskakuje ochoczo na cokolwiek pływającego, bo słyszeli, że w Europie dają za darmo mieszkanie i żarcie. Nic nie trzeba robić.

  I NIKT NIE MA POMYSŁU, CO Z NIMI ZROBIĆ.

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 7 razy -1

  To jakby ktoś marudził, że Polska już nie ma statków. Ma, i to od cholery, tyle że pływają one pod banderą panamską, liberyjską, Wysp Św. Wincenta i Granadyn oraz innych "państw", które nie łupią armatorów kosmicznymi podatkami. Módlmy się o rozum dla naszych polityków, może wtedy zamiast napychać swoje kieszenie zrobią coś dla tego bidnego kraju.

 • Oceniono 7 razy -5

  ILE PLO MA NA DZIŚ STATKÓW !?ONEGDAJ FIRMA TA BYŁA POTĘŻNYM ARMATOREM A POLSKA MIAŁA DUŻE DOCHODY Z TRANSPORTU MORSKIEGO!?WIEM ŻE PŻM MA NA DZIS OKOŁO 60 STATKÓW .RZECZPOSPOLITA POLSKA POWINNA SZYBKO ODBUDOWYWAC SWOJA FLOĘ I REAKTYWOWAĆ POLSKIE STOCZNIE!!GOSPODARKA W KRAJACH Z FLOTYLLA DOBRZE SIE ROZWIAJ A W TYCH BEZ GOSPODARKI MORSKIEJ KULEJĘ!?WLADCY POLSKI POWINI TO WIEDZIEĆ I ROZYMIEĆ!!!
  www.prezydentbezpartyjny.pl
  CZERWONY KORSARZ Z GDAŃSKA
  SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX