Pikantna kolekcja Disneya ubrań dla dzieci. Rodzice oburzeni

Zdjęcia promujące kolekcję Ooh! La La Couture przedstawiają kilkuletnie dziewczynki w pozach przypominających sesje mody z magazynów dla dorosłych. Kampania reklamowa wywołała burzę w mediach.
"To apokalipsa" - napisał na swoim blogu Perez Hilton, a brytyjski tabloid "Daily Mail" określił kolekcję mianem "perwersyjnej". "Te ubrania zdecydowanie nie są odpowiednie dla kilkuletnich dziewczynek" - stwierdziła stylistka gwiazd Shaye Strager.

Suchej nitki na Disneyu nie pozostawiają też psychologowie dziecięcy, którzy twierdzą, że mogą one negatywnie wpłynąć na rozwój emocjonalny dzieci. "Kilkuletnie dziewczynki zaczną opierać swoje poczucie własnej wartości na wyglądzie zewnętrznym" - powiedziała stacji Fox News Georgia Witkin, profesor psychologii.

Kolekcja jest firmowana przez dziecięcą gwiazdę filmu "Hannah Montana" Emily Grace Reaves. Według Disneya to "ubrania, które można nosić zarówno z baletkami, jak i trampkami, łączyć z koronkowymi rajstopami czy też kozakami w bardziej rockowym stylu".

Disney: To kolekcja słodkich sukienek

Na zdjęciach widzimy pozujące w panterce i różowych koronkach kilkuletnie dziewczynki, opierające rękę o biodro i patrzące znad ramienia w obiektyw. Krytycy błyskawicznie zauważyli podobieństwo do ubrań i póz przedstawiających kolekcje bielizny dla dorosłych kobiet. Media opublikowały też zdjęcia porównujące materiały promocyjne Disneya z fotografiami z katalogu LingerieDiva.com.

Rzeczniczka Disneya Terry Tex odrzuciła oskarżenia o to, że ubrania przypominają bieliznę. "To kolekcja słodkich sukienek stworzona we współpracy z naszą małą gwiazdą" - powiedziała Tex.

DOSTĘP PREMIUM