Alexander McQueen, znany projektant mody, nie żyje. Popełnił samobójstwo

Alexander McQueen, brytyjski projektant mody został znaleziony martwy w swoim domu w Londynie. Jak podaje telewizja Sky News projektant powiesił się.
Komunikat rodziny na stronie internetowej projektanta>>

40-letni projektant został znaleziony w mieszkaniu na londyńskim West Endzie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarze stwierdzili jego zgon. Według policji do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. McQueen najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Ostateczną przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok.

- Dziś rano pan McQueem został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością. Prosimy o uszanowanie prywatności jego rodziny. Na razie nie będziemy w tej sprawie wydawali żadnych komentarzy - powiedziała telewizji Sky News Samantha Garrett, rzeczniczka prasowa projektanta.

Policja przypuszcza, że na kondycję psychiczną projektanta mogła bardzo negatywnie wpłynąć śmierć jego ukochanej matki Joyce. Matka McQueena zmarła zaledwie kilka dni temu. Projektant zawiadomił fanów o jej śmierci przez Twittera.

Alexander McQueen był jednym z najbardziej cenionych, współczesnych projektantów mody.

Czytaj więcej "Chuligan mody, który stał się geniuszem">>>

Swoją karierę rozpoczął jako 20-latek. Ukończył Central St. Martins College of Art. W 1996 r. został uznany najlepszego projektanta sezonu. W tym samym roku został głównym projektantem domu mody Givenchy. W 2001 r. związał się z firmą Gucci.W tym sezonie jego kolekcja wzbudziła prawdziwą sensację. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się seria butów o futurystycznych kształtach. Pantofle na niebotycznie wysokim obcasie upodobała sobie szczególnie Lady Gaga, która pokazywała się w nich w swoich teledyskach. W butach od McQueena na ostatniej gali Telekamer paradowała także Doda.DOSTĘP PREMIUM