Janukowycz: Ukraina będzie pomostem pomiędzy Wschodem i Zachodem

Nowo wybrany prezydent Ukrainy pisze dla Wall Street Journal o swojej wizji państwa. Wspomina m.in. o możliwości wstąpienia do Unii Europejskiej.
Na początku artykułu Wiktor Janukowycz podkreśla, że ostatnie wybory prezydenckie na Ukrainie były zatwierdzone przez obserwatorów międzynarodowych jako wolne, uczciwe i transparentne. "Ukraińcy chcieli zmian i ich głos został wysłuchany" pisze z satysfakcją.

Prezydent-elekt podkreśla, że będzie dążył do utrzymania dobrych relacji ze wszystkimi sąsiadami. "Jesteśmy europejskim narodem, ale mamy kulturowe i ekonomiczne związki z Federacją Rosyjską" pisze Janukowycz. Zapowiada też odbudowę stosunków z Moskwą, "naszym strategicznym ekonomicznym partnerem".

Polityk wspomina też o możliwości wstąpienia do Unii Europejskiej. Uważa, że jeśli ten cel ma być osiągnięty trzeba odbudować ukraińska gospodarkę od wewnątrz - stworzyć nowe miejsca pracy, ustabilizować ceny i zapewnić każdemu obywatelowi godziwe wynagrodzenie.

"Ukraina jest pięknym krajem z ciężko pracującymi i prawymi ludźmi. (...) Wiem, że jeśli zaczniemy działać razem osiągniemy wielkie rzeczy" kończy artykuł Janukowycz.

O wizji Janukowycza dla Ukrainy czytaj TUTAJ

DOSTĘP PREMIUM