"Izwiestia": Hańbiąca pikieta w Ossowie, "siostra" pikiety przed Pałacem

Rosyjski dziennik "Izwiestia" pisze, że "zarówno w Rosji jak i Polsce są ludzie gotowi walczyć z grobami". Gazeta w artykule zatytułowanym "Hańba w Ossowie" powraca do zaplanowanej na niedzielę i przerwanej uroczystości odsłonięcia mogiły 22 żołnierzy Armii Czerwonej pod Warszawą.
"Izwiestia" piszą, że w Polsce "grupa narodowo zaniepokojonych" obywateli zerwała jeszcze jedna możliwość polsko-rosyjskiego pojednania. Gazeta przypomina, że kilkudziesięciu miejscowych mieszkańcow urządziło pod pomnikiem demonstrację, nie dając możliwości przeprowadzenia ceremonii jego odsłonięcia.

- Piękny gest, polska odpowiedź na nowe otwarcie strony rosyjskiej w kwestii katyńskiej, został zerwany - pisze publicysta Dmitrij Babicz. Rosyjski komentator twierdzi, że pikieta w Ossowie jest młodszą siostrą tej - jak stwierdził - "hańbiącej pikiety" w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim, "która stała sie problemem dla całego kraju".

Dmitrij Babicz pisze, że "jest w tej historii lekcja również dla Moskwy". W Rosji są ludzie. którzy negują zbrodnię katyńską. - Niech wiedzą ci ludzie, do kogo są naprawdę podobni. Nie do obrońców Rosji, ale do tych z Ossowa, walczących z grobami - czytamy w gazecie "Izwiestia".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"Izwiestia": Hańbiąca pikieta w Ossowie, "siostra" pikiety przed Pałacem
Zaloguj się
 • nintom

  Oceniono 6 razy 4

  jeszcze trochę i na słowo 'kombatanci' będę przechodzić na drugą stronę ulicy

 • dareczek1234

  Oceniono 2 razy 0

  A wczoraj Pani Joanna Senyszyn tak pięknie mówiła: "...pomniki buduje się dla zasłużonych za ich osiągnięcia..." - no tak żołnierze Armii Czerwonej zasłużyli sobie - zwłaszcza Ci z pod Ossowa - przecież chcieli nas wyzwolić...
  Proponuję zawiązać komitet budowy pomnika na Placu Czerwonym w Moskwie upamiętniającego poległych Polaków podczas wyprawy na Moskwę... to by był taki wpsaniały symbol pojednania naszych narodów...
  Może należy napisać: petycje, list, prośbę (?) cokolwiek do Premiera Putina w tej sprawie?

 • outpost

  Oceniono 2 razy 0

  @hanishl
  słowo ciałem się stało.już mamy to na białorusi

 • hanishl

  Oceniono 2 razy 0

  Co powiemy jak w ramach tzw. symetrii spotkamy się z czymś podobnym w Katyniu czy Smoleńsku. Margines występuje wszędzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX