Rosjanie zabezpieczą wrak Tupolewa. Brezentem i płotem

Mają być przykryte brezentem i otoczone trzymetrowym, aluminiowym płotem - jak informuje TOK FM, tak zgodnie z rosyjską propozycją ma być zabezpieczony wrak prezydenckiego Tupolewa złożony na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem.
Szczegółowy opis zabezpieczeń wraku otrzymał dziś płk. Edmund Klich, polski akredytowany przy rosyjskiej komisji badającej przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem. Jak mówił w rozmowie z TOK FM wymiana korespondencji dotyczącej tego, jak ochronić szczątki maszyny trwa od miesiąca.

Ostatecznie Rosjanie nie zdecydowali się na przeniesienie wraku do hangaru. - Wtedy mogłoby dojść do kolejnych uszkodzeń, a z drugiej strony nie ma takiego hangaru, w którym można by ułożyć części w obrysie, czyli w tych miejscach w których były zamontowane na samolocie. - tłumaczył płk. Klich. Teraz Rosjanie czekają na akceptację zabezpieczeń przez stronę polską.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Rosjanie zabezpieczą wrak Tupolewa. Brezentem i płotem
Zaloguj się
 • yoko00

  0

  Gratulacje pseudopolakom nick i: venusoid,outpost___macie zero rozumu ,macie oceny 0 !
  Napewno rozkradli,warunki zrobią swoje no i ruchy powiedzą polaczki zabierajcie.

  Po południu w dniu katastrofy na miejsce wokół wraku przyjechały koparki i ciężarówki, które sprzątają góry śmieci zalegające przy ogrodzeniu lotniska.
  Zdjęcia z katastrofy, które zrobił świadek, zostały zarekwirowane przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa. - Wielu oficerów FSB, którzy ścisłym kordonem otaczają miejsce wypadku, pilnuje, aby nikt, w tym dziennikarze, nie zbliżył się w pobliże roztrzaskanego samolotu - powiedział na antenie TVN24 reporter "Faktów" Andrzej Zaucha.

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 0

  "relikwie" nam niszczeją a w kraju nic się nie dzieje. Jarek sugerował że nasze wojska powinny już stać w połowie drogi do smoleńska aby zdążyć tam dotrzeć przed jesiennymi słotami i zimą ;)))

 • nanook

  Oceniono 3 razy -3

  Spokojnie !!! To kriokonserwacja, a raczej przygotowanie do niej. Czekamy na zimę :D

 • outpost

  Oceniono 3 razy -3

  i puszek na zimnego "lecha" wyszło by sporo

 • venusoid

  Oceniono 3 razy -3

  Kurcze, szkoda żeby tam leżał. Tyle matek boskich w całym kraju można by
  ozdobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX