"Amerykanie nienawidzą muzułmanów" - żona imama z meczetu przy Ground Zero

Traktowanie muzułmanów w USA można porównać z dyskryminacją Żydów - powiedziała w wywiadzie dla ABC News Daisy Khan, żona imama Feisala Abdula Raufa. Małżeństwo kieruje fundacją, która planuje otworzyć meczet przy Ground Zero w Nowym Jorku. Budowa meczetu od kilku tygodni dzieli opinię publiczną w USA.
- To jest jak przerzut antysemityzmu - powiedziała Daisy Khan o krytycznym stosunku części opinii publicznej w USA i amerykańskich polityków wobec budowy meczetu przy Ground Zero - To właśnie czujemy w tej chwili. To nie jest nawet islamofobia, to wykracza poza islamofobię. To nienawiść wobec muzułmanów. Bardzo nas to niepokoi - mówiła w wywiadzie dla ABC News.

Żonie imama towarzyszyła podczas wywiadu kobieta-rabin Joy Levitt z Centrum Żydowskiego na Manhattanie, które popiera budowę meczetu. Levitt przypomniała, że w XVII i XVIII wieku w niektórych stanach USA nie wydawano zgody na budowę synagog.

Meczet przy Ground Zero miejscem "wymiany idei"

Khan i jej mąż, imam Feisal Abdul Rauf, są zdecydowani na budowę meczetu pomimo wielu głosów sprzeciwu. - Oczywiście, budowa meczetu musi być kontynuowana. Stawka jest za duża - zaznaczyła Khan. Jej zdaniem Islamskie Centrum Kulturowe, które powstanie razem z meczetem, będzie miejscem "wymiany idei" i "budowy tolerancji religijnej i wzajemnego szacunku".

Żona imama wytknęła, że w dzielnicy Tribeca, położonej blisko Ground Zero, od ponad 20 lat znajduje się meczet. - Od dawna jesteśmy sąsiadami. I jesteśmy bardzo dobrymi sąsiadami - stwierdziła.

Khan odniosła się też do propozycji gubernatora Nowego Jorku Davida Patersona, który zasugerował przeniesienie meczetu w inne miejsce: - Przed podjęciem decyzji o przeniesieniu meczetu musimy skonsultować się z udziałowcami fundacji - stwierdziła. Szybko dodała jednak, że obecnie nie nikt nie rozważa tej opcji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
"Amerykanie nienawidzą muzułmanów" - żona imama z meczetu przy Ground Zero
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 3 razy 3

  Nie rozumiem właśnie jednego: meczet może powstać, ale czemu akurat w tamtym miejscu? Przypomina mi to upór "obrońców krzyża", którzy też zażyczyli sobie najmniej odpowiedniego miejsca.

 • nat4mex

  Oceniono 2 razy 2

  i dobrze ze nienawidza ta zaraze,to smierdzace scierwo...
  tylko zboczency moga ich lubiec.

 • komentator_domaciczny

  Oceniono 3 razy 1

  wyznawców islamu i katolików powinno się gazować w krematoriach.

 • tomasz20

  0

  Religie przynoszą więcej zła niż dobra.Dzielą wszystkich ludzi.
  Bogowie chcą naszej krwi.Chcą,żebyśmy zabijali. Bzdura. Nie dajmy się zwariować.
  Miłość to jest to co powinno nas wszystkich łączyć.Nie zapominajmy,że dawniej chrześcijanie postępowali podobnie z heretykami którzy nie chcieli chodzić po płaskiej Ziemi. Wszystkie religie powinny być zakazane tak samo jak faszyzm.Najwyższy czas zmienić ten zacofany świat.

 • dzban-81

  0

  Religie, nie pogadasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX