Tajemnicza zbrodnia. Zamordowano pracownika wywiadu MI6?

W poniedziałek policja w Londynie odkryła torbę sportową, w której znajdowało się ciało mężczyzny. Zwłoki znaleziono w mieszkaniu nieopodal kwatery głównej MI6, brytyjskich służb wywiadowczych. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna mógł być agentem brytyjskiego wywiadu.
Scotland Yard rozpoczął śledztwo w sprawie morderstwa mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w torbie sportowej umieszczonej w wannie, w mieszkaniu znajdującym się niedaleko kwatery MI6. - Według niepotwierdzonych doniesień, w mieszkaniu znaleziono kilka telefonów komórkowych oraz starannie poukładane karty SIM - podaje telewizja Sky News. Policja dokładne przeszukuje lokal.

Brytyjskie media podają, że mężczyzna pracował dla agencji GCHQ, zajmującej się podsłuchami i został oddelegowany do MI6.

Scotland Yard, jak również brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nadzorujące MI6, odmówili jakichkolwiek wyjaśnień. Zasłaniają się ochroną "wrażliwych informacji".

Na dziś przewidziana jest autopsja, która ma dostarczyć nowych informacji. Policja odmawia podania szczegółów, ale informuje, że prowadzi wnikliwe dochodzenie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Tajemnicza zbrodnia. Zamordowano pracownika wywiadu MI6?
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 1 raz 1

  Nasz spec od WSI i katastrof lotniczych był na tourne i na zlecenie go załatwił krzyzykiem ninja. O niego teraz wszystkie służby wywiadowcze się ubiegają od kiedy ściągnął i wydrukował samodzielnie z eMule instrukcje do Tu-154

 • axeriusz

  0

  "Szyfrant Zielonka"... Podsłuchy, szyfry... ktoś ostro buszuje po świecie w poszukiwaniu informacji...

 • nanook

  0

  ...może agent został zdekonspirowany i zlikwidował się metodą samoporąbania ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX