USA: zamieszki w więzieniu Folsom. 7 więźniów rannych

Zamieszki w słynnym więzieniu Folsom w Kalifornii wybuchły w nocy z piątku na sobotę. Uczestniczyło w nich ok. 200 więźniów - informuje AP. Strażnicy więzienni użyli broni, żeby opanować zamieszki - siedmiu więźniów trafiło do szpitala.
Zamieszki wybuchły w piątek ok. godz. 19 na głównym dziedzińcu więzienia - poinformował rzecznik więzienia Luis Patino. Siedmiu rannych więźniów trafiło do szpitala. Władze więzienia nie poinformowały jednak, ilu z nich zostało postrzelonych. Nikt z rannych więźniów nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Po ok. 30 minutach zamieszki zostały opanowane. Nie wiadomo, co było przyczyną buntu więźniów.

Więzienie stało się sławne dzięki piosence i albumowi Johnny'ego Casha "Folsom Prison Blues", który został nagrany w czasie koncertu w Folsom. Zakład powstał 130 lat temu i jest drugim najstarszym ośrodkiem karnym w Kalifornii. Przebywa w nim 3,5 tys. więźniów i 643 strażników.

Od czasu do czasu w ciężkim więzieniu Folsom dochodzi do zamieszek - poprzedni taki incydent miał miejsce w październiku ub. roku. W trakcie buntu, do którego doszło w kwietniu 2004 roku, rannych zostało 24 więźniów i jeden strażnik.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny