Pamiętniki Tony'ego Blaira hitem w Ameryce i Wielkiej Brytanii

Pamiętniki byłego premiera Tony'ego Blaira stały się w Wielkiej Brytanii natychmiastowym księgarskim hitem. Już po pierwszym dniu w sprzedaży, książka "Podróż" znalazła się też wysoko na liście bestsellerów w USA i Kanadzie - na 12 i 9 miejscu.
Przedstawiciel wielkiej brytyjskiej sieci księgarń Waterstone's powiedział, że książka Tony'ego Blaira to "niebywały" i sukces. Internetowy gigant księgarski Amazon twierdzi, że to najlepiej sprzedająca się autobiografia w historii.

Sam Tony Blair nie był wprawdzie na inauguracji książki - wyjechał na rokowania izraelsko-palestyńskie do Waszyngtonu - ale telewizja BBC nadała godzinny wywiad z byłym premierem. W swoich wspomnieniach Blair pisze o nieprzewidzianym koszmarze, jakim stała się inwazja na Irak, ale ani w książce, ani w tym wywiadzie nie przeprosił społeczeństwa za uwikłanie Wielkiej Brytanii w wojnę: - Jak można nie czuć żalu po ludziach, którzy zginęli? To by było nieludzkie, gdyby się czuło inaczej, ale kiedy mnie pytają, czy żałuję decyzji, to muszę powiedzieć, że biorę za nią odpowiedzialność, ale nie mogę jej żałować - pisze Blair.

Niemniej Tony Blair przeznaczył cały dochód z książki - już teraz ponad 4 i pół miliona funtów - dla organizacji dobroczynnej Legion Brytyjski - na wsparcie dla inwalidów wojennych.

DOSTĘP PREMIUM