Rosyjskie media: za pół roku zmiana władzy na Białorusi

Rządowa stacja radiowa "Głos Rosji" zasugerowała, że w ciągu pół roku może dojść do zmiany władzy na Białorusi. Komentatorzy stacji zapowiadają dalsze pogorszenie się stosunków na linii Mińsk - Moskwa. W ich opinii, sytuacja nie zmieni się, dopóki na Białorusi rządzić będzie Alaksandr Łukaszenka.
Według "Głosu Rosji", kontrkandydaci Łukaszenki do fotela prezydenta powinni zaproponować Rosji nowy format wzajemnych stosunków, oparty na partnerstwie i pozbawiony ideologicznych podtekstów. Rosyjska stacja radiowa cytuje lidera białoruskiej opozycji Andreja Sannikowa, który uważa, że Rosja zawsze będzie strategicznym partnerem dla Białorusi, co nie zakłóci białoruskiej integracji z Unią Europejską.

Część białoruskiej opozycji od dłuższego czasu szuka w Moskwie sprzymierzeńców w walce o odebranie władzy Alaksandrowi Łukaszence. Potwierdza to opinię wielu komentatorów, że nasilający się konflikt białoruskiego prezydenta z prezydentem i premierem Rosji może doprowadzić Łukaszenkę do utraty władzy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM