"Schowaj babci dowód" - Zobacz wersję białoruską [WIDEO]

Kampania przed wyborami prezydenckimi na Białorusi coraz śmielej wkracza do internetu. W sieci pojawił się filmik ze znanym w Polsce hasłem "Schowaj babci dowód. Uratuj kraj".


Filmik pokazuje, jak do pewnej babci przychodzą ludzie zbierający podpisy poparcia dla osoby o nazwisku Żyrafienko. Na zdjęciu jest człowiek niezwykle podobny do Aleksandra Łukaszenki, tyle że z niezwykle bujnym zarostem. Dalej wnuczek chowa babci paszport i uniemożliwia jej podpisanie się pod listą poparcia dla Łukaszenki. Babcia nie mogąc znależć w szafie papszportu, który na Białorusi pełni również rolę dowodu osobistego, wzdycha i mówi: - Nie rozumiem, gdzie on się podział.

Troszkę za późno...

Komentatorzy zwracają uwagę, że filmik pojawił się w internecie trochę późno. Akcja zbierania podpisów poparcia dla kandydatów startujących w wyborach już została zakończona. Sztab wyborczy urzędującego prezydenta zebrał rekordową dla tych wyborów liczbę podpisow poparcia - 1 milion 100 tysięcy. Opozycyjni politycy twierdzą jednak, że podpisy poparcia dla prezydenta były zbierane wśród urzędników państwowych, nakłanianych przez szefów do poparcia Lukaszenki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
"Schowaj babci dowód" - Zobacz wersję białoruską [WIDEO]
Zaloguj się
  • 14floor

    0

    Z tym Łukaszenka to istny cyrk, opozycja na niego pluje wszyscy wiemy o jego wałkach wyborczych ,naruszaniu prawa ,mordach na przeciwnikach itd... lizaniu tyłka ruskim etc etc, a jednoczesnie zwykli przecietni białorusini wychwalaja go pod niebiosa, ba...przychodzi do nas sprzataczka białorusinka, kobitka ok 40 -nie zaden kocmołuch tylko inteligentna babeczka ktora w Polsce mieszka juz pare lat a i w swiecie bywała :PPP , i co? na moje uwagi ad. łukaszenki ze to bydle satrapa i scierwo odpowiada z usmiechem ze on jest dobrze postrzegany na Białorusi, jest praca,mieszkania ,bezpieczenstwo ,tania żywnosc w podstawowym zakresie,dobra opieka medyczna ,szkolnictwo darmowe itd itp a kto sie nie miesza do polityki ten sobie spokojnie bez strachu zyje ze straci prace i go wywala na bruk z mieszkania albo nie bedzie miał co jesc, ok-konstatuje ale ty przyjezdszasz tu tyrasz jako sprzataczka polskich mieszkan zeby zarobic kase prawda? to chyba nie jest tak oK calkiem???? a co wy polacy nie jezdzicie na zachod dorobic od 30 lat??? odpowiada mi spokojnie, ja pracuje tu bo zbieramy z mężem na kupno ziemi i budowe domu zeby sie wyniesc z bloku na swoje a ze zwyklych penji nie stac nas na to. I tak caly czas za cholere na tego łukaszenke złego slowa nie powie....agentka jakas czy co??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX