16-letni haker zatrzymany. Mścił się za blokadę WikiLeaks

Holenderska policja zatrzymała 16-letniego hakera, który brał udział w ataku na strony MasterCard i Visa. Była to zemsta za zablokowanie możliwości przelewania funduszy dla WikiLeaks.
Holenderska policja aresztowała w Hadze szesnastolatka, który przyznał się do ataku na stronę internetową wystawcy karty kredytowej MasterCard i Visa. Chłopiec należał prawdopodobnie do grupy hakerów sympatyzujących z twórcą WikiLeaks, który publikuje tajne dokumenty dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych.

Holenderska policja wszczęła śledztwo, kiedy się okazało, że atak na strony MasterCard i Visa był koordynowany z serwerów w Haarlem, pod Amsterdamem. Zatrzymany szesnastolatek przyznał się do współudziału w atakach. Rzecznik prokuratury krajowej przypuszcza, że chłopiec nie tylko brał udział w atakach. - Prawdopodobnie je zorganizował - powiedział Wim de Bruin. Atak najprawdopodobniej była wynikiem decyzji o uniemożliwieniu wspierania WikiLeaks za pośrednictwem przelewów z kart MasterCard.

U zatrzymanego chłopca skonfiskowano komputery i cyfrowe nośniki danych. Szesnastolatek jest prawdopodobnie członkiem większej grupy hakerów, dlatego policja nie wyklucza dalszych aresztowań.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
16-letni haker zatrzymany. Mścił się za blokadę WikiLeaks
Zaloguj się
  • prawdziwy-pireansot

    Oceniono 1 raz 1

    Policja chyba nie lubi swoich komputerów, kont, archiwów, akt etc. Zobaczymy jak to będzie z tymi dalszymi aresztowaniami, ale coś czuję, że po tym jak im kilka razy prąd w paru komendach wyłączą na 24h, chłopcy zabiorą się za robotę, którą są w stanie ogarnąć. Szitaka :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX