Lista zatrzymanych: 221 osób, wszyscy kandydaci

Brutalna rozprawa z białoruską opozycją trwa. Jak poinformowała Agnieszka Romaszewska-Guzy, szefowa telewizji Biełsat, do tej pory potwierdzono zatrzymanie 221 przeciwników Aleksandra Łukaszenki, w tym wszystkich opozycyjnych kandydatów na prezydenta. - Całą noc trwały przeszukania w biurach organizacji pozarządowych. Rozbito bardzo ważny portal informacyjny ?Karta 97? - powiedziała.
- Wczorajsza rozprawa z opozycją była znacznie brutalniejsza niż to, co znaliśmy z poprzednich wyborów. Na chwilę obecną mamy dane, że zatrzymano 221 osób, to osoby do których nazwisk udało się dotrzeć.

Wśród nich są kandydaci opozycji na prezydenta - relacjonowała Agnieszka Romaszewska-Guzy w Poranku Radia TOK FM. Milicja całą noc przeszukiwała biura organizacji pozarządowych - między innymi Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna". - Rozbito bardzo ważny portal informacyjny "Karta 97" - poinformowała.

Podczas niedzielnych demonstracji pobito trzech pracowników telewizji Biełsat. - Bardzo pobito naszego operatora Aleksandra Baradienkę. Najpierw - w czasie pobicia Uładzimira Niaklajeua - zabrano mu kamerę i przewrócono na śnieg. Poszedł po nową kamerę, dalej filmował i wtedy bardzo go pobito - relacjonowała Romaszewska-Guzy.Łukaszenka czuje, że słabnie?

Skąd taka brutalna reakcja władz? - Mnie także to bardzo zdziwiło. Tym bardziej, że władze dołożyły bardzo wielu starań, żeby ta kampania wyglądała inaczej - np. dano więcej wolności kontrkandydatom. I nagle taki poziom agresji. Moim zdaniem nasuwa się jedno wytłumaczenie: Łukaszenka musiał się bardzo przestraszyć - oceniła dziennikarka.- Gościem naszej stacji był były dziennikarz rosyjskiej telewizji i przeciwnik Łukaszenki - Paweł Szeremiet. Tłumaczył, że nawet jeśli Łukaszenka się trzyma, to te desperackie kroki świadczą o tym, że trzyma się słabo. Przyjrzawszy się skali tego przedziwnego zjawiska, tego co się dzieje w Mińsku zaczynam się przychylać do tej opinii - stwierdziła Romaszewska-Guzy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Lista zatrzymanych: 221 osób, wszyscy kandydaci
Zaloguj się
 • anymouse

  Oceniono 4 razy 4

  Tak jak nas mamili i oszukiwali przed 1989 r. Teraz Polacy też dają się oszukać Pisuarom. Szczególnie prości chłopi, którym cwany Kaczyński obiecał, że nie ruszy złodziejskiego KRUS. Kaczyński tak samo umie manipulować prostym ludem, jak np. Łukaszenko.

 • podkarpacie55

  Oceniono 2 razy 2

  n.wataha
  Niepotrzebnie odpowiadasz na idiotyczne komentarze,,borekliwe'' w ten sposób dowartościowujesz tchurzliwego idiotę.

 • podkarpacie55

  Oceniono 2 razy 2

  ilpadrino 666
  Wszystko to są znane fakty i są prawdziwe, ale Twój komentarz do wyborów na Białorusi,kojarzy mi się z przysłowiem ,,co ma piernik do wiatraka''

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 2 razy 2

  chyba dziennikarzowi mózg slabnie....bo mrozno na dworze.

 • 3000m

  Oceniono 2 razy 2

  ws21 coś Ci się pomyliło człowieku. Górnicy i stoczniowcy wyszli na ulice korzystając ze swojego prawa do manifestacji, tak jak możesz to zrobić Ty z kolegami jeżeli masz na to ochotę. Oczywiście posunęli się za daleko i powinni być za to ukarani bo w państwie demokratycznym prawo powinno być przestrzegane. Nie widzę tu analogii do współczesnych manifestacji w Polsce. "Demokracja motłochu" jak piszesz.... ile masz lat? Uważasz, że nasi ojcowie byli motłochem demonstrując swoje niezadowolenie w latach 60-dziesiątych, 70-dziesiątych i 80-dziesiątych, doprowadzając swoimi protestami do sytuacji, w której Ty możesz wyjść bezkarnie na ulicę i wykrzyczeć władzy jak bardzo jesteś przeciw? Ogarnij się i rusz głową, albo wróć do szkoły bo najwyraźniej masz braki w edukacji.

 • n.wataha

  Oceniono 2 razy 2

  boreklive napisał/a:

  > Tak wyglądają rządy PO

  Tak, tak. "Za rządów PO" się pałuje, hurtem aresztuje, bije dziennikarzy, rozbija opozycyjne redakcje gazet.
  A teraz obudź się PiSiaku z głębokiej traumy i wyjedź z tego "wstrętnego kraju" gdzie Ci będzie lepiej.

 • czarnaowca.3

  Oceniono 2 razy 2

  boreklive przed chwilą
  Oceniono 1 raz -1 + - zgłoś do moderacji

  Tak wyglądają rządy PO
  -------------------------------------------------------
  to PO rzadzi tez na ukrainie???
  oj ja glupia glupia...jeszcze to do mnie nie dotarlo....

 • szcsla

  Oceniono 3 razy 1

  Łukaszenko to zwykły bandyta i tyran. Ten oprawca nigdy nie odda władzy po dobroci. Mógłby się wtedy schować tylko w małym afrykańskim kraju.

 • 123rbr

  Oceniono 1 raz 1

  W naszej szkole studiuje duża grupa Białorusinów, w większości polskiego pochodzenia. Zdecydowana większość z nich jest za Łukaszenką. Działania różnych "Biesłanów" traktują jako brutalne mieszanie się w wewnętrzne sprawy Białorusi. O Agnieszce Romaszewskiej-Guzy mówią "ta opłacane przez obcy reżim wiedźma nie rozumie Białorusinów i jest narzędziem klerykalizacji Białorusi." Zdecydowana większość Polaków mieszkających na Białorusi czuje się przede wszystkim Białorusinami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX