USA: w kolejnym stanie znaleziono kilkaset martwych ptaków. Co im się stało?

Setki martwych ptaków znaleziono przy autostradzie w amerykańskim stanie Luizjana. Przyczyna ich śmierci jest zagadką. Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w stanie Arkansas.
Ponad 500 czerwonoskrzydłych kosów (Redwinged Blackbirds) padło na półkilometrowym odcinku drogi stanowej numer 1. Niektóre leżały w grupach, inne pojedynczo. Nie widać było na nich żadnych fizycznych obrażeń ani krwi. Ornitolodzy zabrali kilkanaście z nich do badań. Testy laboratoryjne mogą potrwać jednak kilka tygodni.

Podobny przypadek miał miejsce w Sylwestra w Arkansas. Tam, w miejscowości Beebe znaleziono ponad 3 tysiące martwych kosów. Ich śmierć również pozostaje zagadką.

Służby weterynaryjne tego stanu przypuszczają, że ptaki mogły zostać wystraszone przez sztuczne ognie i nie wytrzymały stresu. Ornitolodzy podkreślają jednak, że zbiorowa śmierć czerwonoskrzydłych kosów nie jest niczym nadzwyczajnym. W ciągu ostatnich 30 lat stwierdzono 16 przypadków kiedy znaleziono w jednym miejscu ponad 1000 martwych ptaków z tego gatunku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
USA: w kolejnym stanie znaleziono kilkaset martwych ptaków. Co im się stało?
Zaloguj się
 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 1 raz 1

  Zaprawdę powiadam Wam! Koniec świata! Bieguny zmieniają się miejscami!

 • jezdziec_apokalipsy

  0

  A, przepraszam. Komentarze nie zostały wymiecione. To po prostu dwa identyczne artykuły tego samego autora na innych stronach. Co nie zmienia faktu, że błędy nadal te same i nie poprawione.

 • jezdziec_apokalipsy

  0

  Wydaje mi się, że już o tym pisałem pod tym artykułem. Niestety zamiast poprawić błędy w tekście autor postanowił wyczyścić komentarze. Tak jak już tłumaczyłem, bo to się powtarza już trzeci raz mimo, że sprawdzenie nazwy zajmuje dosłownie chwilę, google i wikipedia. Najbardziej oczywiste pomoce w tym wypadku sprawdzają się w 100%
  www.google.co.uk/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=redwing+blackbird
  Kopiujemy nazwę łacińską i wklejamy do google.pl
  www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1279&bih=680&q=Agelaius+phoeniceus&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=98bfc1945fb45b16
  Ten sam ptaszek co na zdjęciu? Prawda, że proste?

 • calidris

  0

  Nie kosy, na litość boską - kosy to są drozdy, a te ptaszki (nazwa polska - niezwykle efektowna - to epoletnik krasnoskrzydły) są z rodziny kacykowatych, a to że i kos i te ptaszki po angielsku nazywają się blackbird do złego tłumaczenia nie uprawnia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX