Wlk. Brytania: Podwyższone zagrożenie terrorystyczne

W Wielkiej Brytanii podwyższono stopień zagrożenia terrorystycznego ze "znacznego" na "ostre". Na dworcach i lotniskach pojawiły się patrole policji z bronią automatyczną.
Władze podkreślają, że nie jest to jeszcze najwyższy, "krytyczny" stopień zagrożenia, ale już prawie. Alarm dotyczy też tylko najważniejszych węzłów komunikacyjnych i lotnisk, a dla reszty kraju pozostał na poprzednim poziomie.

BBC twierdzi, że uzyskało wgląd w list ministerstwa transportu do dyrekcji brytyjskich lotnisk. Mowa w nim, że Al-Kaida może planować zamach na lotnisko, lub inny cel związany z lotnictwem cywilnym. List określa te informacje jako wiarygodne, ale stwierdza, że nie wiadomo jaką metodę mogłaby zastosować Al-Kaida. Dotychczasowe środki bezpieczeństwa stosowane na lotniskach pozostaną bez zmian.

W ostatnich miesiącach w Europie wzrosły obawy przed podobnym atakiem jak w Bombaju, gdzie uzbrojeni terroryści dokonali skoordynowanych ataków z użyciem broni palnej i granatów. Scotland Yard poinformował, że oprócz bardziej widocznych i liczniejszych patroli policji wprowadza mniej widoczne środki bezpieczeństwa i wezwał społeczeństwo do stałej baczności i zgłaszania policji wszelkich podejrzanych osób i zachowań.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM