Twitter demaskuje: Służby USA chciały informacji o pracownikach WikiLeaks

Amerykańskie służby zwróciły się do Twittera i kilku innych portali internetowych o przekazanie prywatnych wiadomości, przesyłanych przez pracowników WikiLeaks. Poinformował o tym sam portal, który od końca listopada publikuje tajne amerykańskie depesze dyplomatyczne.
W specjalnym oświadczeniu założyciel WikiLeaks, Julian Assange potępił działania amerykańskich służb jako nadużycie. "Kiedy irańskie władze pozyskiwały z internetu prywatne informacje o dziennikarzach, protestowały przeciw temu organizacje obrony praw człowieka na całym świecie" - napisał Assange.

Założyciel WikiLeaks oświadczył, że akcja amerykańskich służb została zdemaskowana dzięki "zgodnym z prawem działaniom" Twittera. Amerykanie domagali się informacji między innymi o Julianie Assange'u, szeregowym Bradley'u Manningu z armii USA, który prawdopodobnie był źródłem przecieku niektórych danych do WikiLeaks oraz islandzkiej deputowanej Birgitcie Jonsdottir, współpracującej z portalem. Islandzka posłanka jest inicjatorką wprowadzenia w swoim kraju nowych przepisów, regulujących działalność mediów. Mają one uczynić z Islandii "raj dla wolności słowa".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Twitter demaskuje: Służby USA chciały informacji o pracownikach WikiLeaks
Zaloguj się
 • aton11

  0

  Informacje dotyczące przestępców na całym świecie są zbierane przez odpowiednie służby - na szczęście !

 • czasnapiwo

  Oceniono 2 razy 0

  Dzielni amerykanie robią co mogą, żeby wykończyć ludzi podkopujących ich światowe mocarstwo
  --
  czasnapiwo.blogspot.com/search/label/WikiLeaks

 • mycard

  Oceniono 1 raz -1

  Rozumiem rzad USA i jej politykow.Wkrotce beda podobne informacje z krajow arabskich i Chin.Ten sabotaz informacyjny w WIKILEAKS spowodowalao same CIA i NSA a szczegolnie niezadowolenii pracownicy o niskich zarobkach,bez politycznego tla.
  Podaje 2194 linki do WIKILEAKS:
  rettetmartha.blogspot.com/p/wikileaks-mirrorshilfe-fur.html

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 1 raz -1

  Julianie Assange - wykradnij tajemnice Iranu. Tylko nie daj się złapać, bo tam ucinają ręce!

 • podkole5in

  Oceniono 1 raz -1

  w rzeczy samej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX