Watykan: rozpoczęły się przygotowania do przeniesienia grobu papieża

W bazylice świętego Piotra w Watykanie rozpoczęły się przygotowania do przeniesienia grobu Jana Pawła II. Zaraz po zaplanowanej na 1 maja beatyfikacji papieża-Polaka, jego szczątki spoczną w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice.
Teraz grób Jana Pawła II znajduje się w Grotach Watykańskich. Kaplica świętego Sebastiana znajduje się po prawej stronie bazyliki, zaraz przy wejściu do świątyni. W tej chwili jest tam grób papieża Innocentego XI, ale tuż przed beatyfikacją Jana Pawła II ma zostać przeniesiony w inne miejsce. Grób został już zasłonięty, podobnie jak znajdujący się w kaplicy ołtarz. Tym samym rozpoczęły się wstępne prace konserwatorskie. W ich trakcie, ma też zostać wyczyszczona zabytkowa mozaika.

Kaplicę świętego Sebastiana jako miejsce dla grobu Jana Pawła II wybrano ze względów praktycznych. Jak mówi watykanista włoskiego tygodnika "Panorama" Ignazio Ingrao, chodzi o stosunkowo łatwy dostęp tego miejsca dla pielgrzymów.

- Pielgrzymi idą do bazyliki świętego Piotra, by przede wszystkim zobaczyć "Pietę" Michała Anioła, a to tuż obok kaplicy świętego Sebastiana. Będą zatem mogli po drodze z "Piety" zatrzymać się i pomodlić przy grobie Jana Pawła II, a potem w kaplicy Jana XXIII. W ten sposób zostanie zachowany naturalny kierunek zwiedzania - mówi.

Grób Jana Pawła II w kaplicy świętego Sebastiana znajdzie się obok stojących po bokach dwóch rzeźb papieży - Piusa XI i Piusa XII.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Watykan: rozpoczęły się przygotowania do przeniesienia grobu papieża
Zaloguj się
 • sarmata

  Oceniono 2 razy 2

  Na "swietych i blogoslawionych" Kosciola katolickiego patrze z przymruzeniem oka. Mam o nich dobrze wyrobione zdanie, ktorego chyba predko nie zmienie.

 • dzwwww

  0

  ... i znowu wszyscy kochają JP2 (obowiązkowo), nawet trudno znaleźć takie media co przytoczą opinie lekarzy na temat tego pseudo-cudu .. cóż na stosach palić nie wolno ale przemilczeć się da...pauperyzacja intelektualna społeczeństwa ciąg dalszy...:(

  PS: Jak to jest że im dalej w wolność tym jej mniej. Kiedyś nikt nie bał się nagrać i promować tak jak Big cyc np: "Wojnę plemników" ..a dzisiaj za samą okładkę gotowy pozew ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX