USA: media milczą o polskiej odpowiedzi na raport MAK

W Stanach Zjednoczonych polska odpowiedź na raport MAK-u przeszła bez echa. Nie informowały o niej ani stacje telewizyjne, ani radiowe. O zarzutach pod adresem rosyjskich kontrolerów lotu napisała tylko jedna znacząca gazeta.
Amerykańskie stacje telewizyjne informowały wczoraj głównie o zarzutach pod adresem byłego dyktatora Haiti Jeana-Clauda Duvaliera, o sytuacji w Tunezji, wizycie prezydenta Chin oraz sprawach wewnętrznych. Nawet newsowe sieci kablowe, takie jak CNN czy Fox News, nie odnotowały uwag strony polskiej do raportu MAK. Podobnie zachowały się stacje radiowe.

Dziennik New York Times poświęcił całej sprawie jeden akapit, cytując fragment depeszy agencji Associated Press. Obszerniejszy artykuł na temat odpowiedzialności rosyjskich kontrolerów lotu zamieścił jedynie Wall Street Journal. Warszawski korespondent tej gazety zwrócił uwagę na narastający konflikt polsko-rosyjski, dotyczący odpowiedzialności za tragedię w Smoleńsku. Zauważył również, że rząd Donalda Tuska znalazł się pod narastającą presją ze strony Prawa i Sprawiedliwości za to, że był zbyt miękki wobec Rosji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
USA: media milczą o polskiej odpowiedzi na raport MAK
Zaloguj się
 • gucio-2

  Oceniono 4 razy 2

  widocznie Maciarewicz i Fotyga zgubili telefony do zainteresowanych amerykańskich politykow. Przecież ich wizyta za nasze pieniądze w USA była wielkim sukcesem i zrobiła w stanach wielkie wrażenie. Maciarewicz musi dzwonic do Rydzyka ten wal ma większe wpływy w prawicowych mediach, może ktoś sie zainteresuje.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 3 razy 1

  Widać z tego, ża zagraniczna misja państwa F.-M. w sprawie śledztwa smoleńskiego w Stanach zakończyła się oszałamiającym sukcesem.

 • srololot

  0

  Co obchodzi media zachodnie jakiś lokalny raport wykonaniu nie markowanych w świecie i mediach polskich ekspertów lotnictwa to jakieś banialuki po prostu chała i gdzie my z tym koncertem życzeń do raportu MAK który to media i za interesowani tymi faktami z powiedzmy katastrofy i znają wersję która im odpowiada naciski odgórne na pilotów pijany gen. Błasik taka fama krąży w świecie i basta.........

 • michu1958

  0

  no i dobrze, ludzie przecież to na świecie nikogo nie obchodzi - to jest normalne - nikogo nie obchodzi polskie piekło i awantura na wiejskiej (adres adekwatny do poziomu jaki tam panuje)

 • amberka2

  Oceniono 1 raz -1

  A co na to pan Antoni Macierewicz? Przecoez kongremsemi obiecami szyba i skuteczna pomoc!!!!

  Na pewno zaraz zlapnie za telefon, zadzwoni dom kogo trzeba i media zaczna o tym pisac....:)

  Pani Ania Fotyga juz pewnie dziala i wykorzystuje swoje cenne kontakty.

 • rozterka47

  Oceniono 1 raz -1

  erwinkokoszka001 napisal : Widać z tego, ża zagraniczna misja państwa F.-M. w sprawie śledztwa smoleńskiego w Stanach zakończyła się oszałamiającym sukcesem.
  ...................................................................................................................................................
  Same takie oszałamiające sucesy ma ta opcja polityczna .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX