Komentarze (44)
''Dantejskie sceny. Wszyscy boją się o życie''. 15 Polaków wróciło z Libii
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • aerobat

  Oceniono 3 razy 1

  Rozumiem, ze ta "doskonale" przygotowana ewakuacja jest finansowana z kieszeni podatników. ZdRadek przypisze sobie chwałę za tych 15. Tymczasem wystarczyło wykorzystać środki łączności naszej agentury przebywającej tam służbowo, albo na "roboczych" urlopach. Mogli bez problemu zorganizować solidną ewakuację.
  Przynajmniej tak, pół godziny temu mówił (sat) znajomy z Benghazi. Na razie jedyną niedogodnością jest bardzo niskie ciśnienie wody (i uliczny bałagan).
  Brak łączności? Pieprzenie w bambus.
  Namiary? Mam podać nry Thuraya czy tych ważniejszych z Iridium? Ambasada dwoi się i troi - nie mają kontaktów? Polski bajzel.
  Wystarczyło skoordynować działania resortów: zagranicznego, msw i mon....... (chyba że klich znowu niew popłacił rachunków).
  A, tak zdRadeczku wyszło kolejne, kosztowne pierdnięcie myszy......

  Ktoś zapewne zapyta dlaczego o tym piszę?
  Rząd, niezależnie od maści służy do sprawnego RZĄDZENIA !
  Ten nie robi nic i z niczym (poza rozkładem państwa), nigdzie sobie nie radzi.
  Czeka aż go przewrót zmiecie? Niech czeka, ale teraz jeszcze coś powinni zrobić.
  No właśnie panowie - sprawdzić kogo tam mamy - do roboty.
  I o to chodziło......

 • wwi

  Oceniono 3 razy 1

  "pan ksiądz oczywiście był i jest swiadkiem obydwu wydarze"

  Wyobraź sobie, że są na świecie ludzie, którzy czytają książki. Żeby wiedzieć jak wyglądało oblężenie JG w "Potopie", należy przeczytać "Potop". Nie trzeba być osobistym świadkiem tych wydarzeń.
  Przyczepiłeś się w niewłaściwym miejscu. Próbuj dalej.

 • ajpitoajpi12

  Oceniono 1 raz 1

  ysiące ludzi koczują, lotnisko jest oblężone. Wygląda to jak oblężona Jasna Góra przez Szwedów w "Potopie" - dodaje ksiądz. - pan ksiądz oczywiście był i jest swiadkiem obydwu wydarzeń. Kto teraz i za co sprzeda i znów krk zarobi!

 • si-si2

  Oceniono 1 raz 1

  @ zak32
  Gratuluję rozsądnego myślenia. Ale większość "inteligentów" z tego forum, i tak nie pojmie.

 • cus27

  Oceniono 1 raz 1

  Cikawe ,kto zaciera lapy... patrzac na wydarzenia ostatnich tygodni ???

 • michu1958

  0

  jujuns, napisz na jakimś innym forum, lub najlepiej sam do siebie, co widzisz z okna, i czy przypadkiem nie wstawili Ci klamki (omyłkowo)....

 • jujuns

  Oceniono 4 razy 0

  Samoloty czekają po kilka godzin na zgodę na start. Ciekawe czemu tak się dzieje ?

  Lotnisko w Trypolisie jest średnim lotniskiem i dotychczas było dość dobrze zorganizowane. Rozumiem, że panuje chaos na lotnisku i aby zapanowac nad tłumem siły porządkowe muszą używac siły i pałek ... ale nawet jakby nie było paliwa dla samolotów - dlaczego gotowy do startu samolot tak długo czeka na wydanie zgody ??? Przecież nawet przy dużym ruchu kontrolerzy na 100% są w stanie tak go zorganiziwać, aby był w miarę płynny ! O bezpieczeństwie w ruchu lotniczym i katastrofir w smoleńsku przeczytałem kilka ciekawych rzeczy na samolotyilatanie.blogspot.com ... tam opisane jest jak działa kontrola lotnicza itp

  Poza tym dlaczego nasze rządowe samoloty lecą tam za nasze pieniądze i przywożą obcokrajowców :D ???? Rozumiem, że w samolocie jest 61 miejsc i jest 50-ciu Polaków. Dopełniamy samolot ludzmi z zaprzyjaźnionego kraju i wio spowrotem. Ale 15 ludzi z PL na 61 pasażeró to dość mało :(

  Może nalezy zrealizować scenariusz IRAŃski ... wysłać Komandosów Europejskich Sił szybkiego reagowania, aby Ci zapanowali nad lotniskiem i pozwolili na "normalną" ewakuację !!! Oczywiście za zgodą rządu w Libii ... inaczej byłaby to agresja :D

  Co myślicie na ten temat ?

  Pozdrawiam,

 • frusciante82

  Oceniono 2 razy 0

  Mieszkanie w takich miejscach to ryzyko, trzeba brać pod uwagę też takie okoliczności. Skoro podoba im się w Libii to nie wiem czemu teraz tak chcą uciekać...
  No ale pomagać trzeba.

 • maciejkozlowski

  Oceniono 2 razy 0

  Czy te posty piszą ludzie normalni, trzeźwi ? To jest jakiś bełkot pijaka.

 • jakubovski

  0

  moi znajomi na szczęście już stamtąd wylecieli, ale było ciężko

  srecenzje.blox.pl/html

 • battleking

  Oceniono 2 razy 0

  Ksiądz to wampir, który żyje przez bardzo długi okres czasu.! Co się go czepiasz.? ; >

 • deinococcus

  0

  do dziadzio

  sprawa inaczej wygląda, kiedy jest się w Libii teraz.

 • michal1986022

  Oceniono 2 razy 0

  Straszne ale tak to juz bedzie nie wiem po co tam Polacy jeżdzą chyba tylko dopracy w firmach naftiwych www.echoroztocza.cba.pl

 • zak32

  Oceniono 4 razy 0

  "dantejskie sceny" Ludize macie się bać rozumiecie będzie łatwiej się Wami manipulować...... macie uwierzyć że biblijne przepowiednie sie spełniają. Wszytsko to sztucznie wywołane.......agenci Mosadu, CIA, MI6 operują w Libii i Tunezji dlaczego? Banksterzy stracili wpływy - Rodzinka Rothschild-ów straciła kontrolę nad bankami bo mądrzy szejkowie zaczęli zakładać banki oferujące "prawdziwe" 0% aby przegnać zachodnia agenturę i wyjść z pętli zadłużenia. Stąd ta wojna. Ludzie pobódka!

 • dziadzio

  Oceniono 6 razy 0

  Witam,
  a ja mam jedno pytanie: kto za to zapłaci?
  Pozdrawiam

 • metti46

  Oceniono 2 razy 0

  ciekawe, ze obywateli innych panstw europejskich chwalili dobra organizacje ewakuacji przeprowadzona przez ich ambasady

 • thegreatmongo

  Oceniono 8 razy 0

  Dobra robota! Brawo MSZ

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz -1

  Czy Kadaffi wyhodował już sobie własnego michnika który po upadku reżimu będzie bronił jego "zasług" w mordowaniu własnego narodu?

 • alicia_laflor

  Oceniono 3 razy -1

  Ryzyko wybuchu zamieszek jest w wielu miejscach, a często wyjeżdżając gdzieś nie zastanawia się nad tym, w tym korzystający z niskich cen turyści, nawet w tak niedostępnej Libii. Co do ewakuacji, polski rząd jak zwykle jest powolny, niezdecydowany i niezdolny do konkretnych ruchów.

 • bialy_jednorozec

  Oceniono 5 razy -1

  Polski MSZ (Radosław Sikorski) początkowo "nie widział zagrożenia i potrzeby ewkuacji". W międzyczasie taka mała Austria wysłała 2x wojskowego Herculesa z lekarzem, sanitariuszami i oddziałem żołnierzy dla ochrony ewakuacji oraz samoloty cywilne. Ewakuowano WSZYSTKICH obywateli austriackich (którzy tego chcieli) ZANIM chaos sprawił, że stało sie to trudne lub niemożliwe.
  To takie porównanie profesjonalizmu.

 • deinococcus

  Oceniono 3 razy -1

  zak 32

  a za wszystkim stoją reptilianie :)

 • sprzeniewierzenie

  Oceniono 7 razy -1

  Stawiam orzechy przeciw kamieniom, że autor nawet nie widział jednego wersu z Dantego, co nie przeszkadza mu użyć "przysłowiowych" "dantejskich scen"

 • debilofil

  Oceniono 3 razy -1

  Zapewne część osób która dopiero teraz czeka na lotnisku aby się wydostać zwlekała ze względu na rodzinę, na naiwność, że wszystko wygaśnie itp.
  Ale wśród nich z pewnością jest z połowa, która cieszyła się dobrym życiem za Kadafiego i liczyła że nie będą musieli wiać i kasa dalej będzie płynąć.
  Żal powinien być tam tylko dzieci, bo niewiele z tego rozumieją, ale dorosłych nie żałujcie w większości przypadków. Byli tam ze względu na kasę i dobrze sobie żyli w tym systemie.

 • 2mimoza

  Oceniono 5 razy -3

  Polakom było w Ojczyźnie źle, Ojczyzna im się nie podobała, więc wyemigrowali.
  MSZ ma za dużo pieniędzy ?
  Czy Pan Sikorski przywiózł ich za na własny koszt ?

 • stanislaw32

  Oceniono 5 razy -3

  Francuzi wysylaja samoloty z Romami z Francji, a Polacy wysylaja samoloty zeby prywiezc wiecej Romow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX