Miedwiediew do kobiet na Twitterze: Kochamy was

Dzień wolny od pracy, koncerty, wystawy i kolorowe tulipany - tak w Rosji obchodzony jest Dzień Kobiet. - Kochamy was - napisał na Twitterze prezydent Midwiediew. Premier Władimir Putin życzył paniom aby zawsze były tym co najlepsze w życiu mężczyzny, a rosyjscy obrońcy praw człowieka przypominają, że - kobiety w Rosji nie są traktowane na równi z mężczyznami.
Dmitrij Miedwiediew, znany z zamiłowania do mikroblogu Twitter, napisał: "Drogie kobiety, wszystkiego najlepszego. Wiosennego ciepła i znakomitego nastroju! Kochamy was". Z kolei premier Władimir Putin podkreślił, że - kobiety mają ogromny wpływ na życie każdego mężczyzny i od pierwszych dni towarzyszą mu obdarzając opieką i czułością. "Kobiety bywają różne, ale zawsze są piękne" - stwierdził szef rosyjskiego rządu.

Na zawodową dyskryminację rosyjskich kobiet zwróciła uwagę szefowa moskiewskiego Komitetu Helsińskiego Ludmiła Alieksiejewa. "Im wyższe stanowiska tym mniejsza reprezentacja słabej płci" - twierdzi obrończyni praw człowieka. Jednak w jej opinii w Rosji bardziej szanuje się prawa kobiet niż w dawnym Związku Radzieckim.

Dzień Kobiet w Rosji choć nie jest już obchodzony tak hucznie jak jeszcze kilka lat temu to wciąż jest dniem wolnym od pracy. Sklepy z odzieżą damską oferują zniżki, na rabat mogą liczyć Panowie udający się do restauracji w towarzystwie Pań a w salonach piękności kobiece włosy zostaną przystrzyżone za połowę ceny.

DOSTĘP PREMIUM