Ultimatum libijskiej opozycji: Kaddafi ma 72 godziny

Rebelianci nie pociągną do odpowiedzialności Muammara Kaddafiego. Jeśli tylko w ciągu 72 godzin opuści kraj - oświadczyła telewizji Al-Dżazira Narodowa Rada Libijska.
- Jeśli Kaddafi ustąpi i opuści Libię w ciągu 72 godzin oraz zaprzestanie bombardowań, odstąpimy od oskarżenia go o zbrodnie - powiedział telewizji Al-Dżazira Mustafa Muhammad Abd ad-Dżalil, przywódca opozycyjnej Rady. Władze na razie nie odpowiedziały na propozycję rebeliantów.

Wczoraj opozycja przekazała, że Kaddafi złożył jej ofertę. Za gwarancję bezkarności dla siebie i rodziny oraz odpowiednio dużą sumę pieniędzy miał ustąpić ze stanowiska. Ci jednak nie chcieli się na to zgodzić.

- Potwierdzam, że skontaktował się z nami przedstawiciel Kaddafiego, który chciał negocjować warunki jego odejścia. Odrzuciliśmy je. Nie negocjujemy z kimś, kto przelał libijską krew i nadal to robi. Dlaczego mielibyśmy mu zaufać - stwierdził rzecznik Rady.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Ultimatum libijskiej opozycji: Kaddafi ma 72 godziny
Zaloguj się
 • glizelda

  0

  wszyscy od dawna wiedzeli , ze kadafi to sku... syn!

 • m.gawka

  Oceniono 2 razy 0

  Co to za "ekspert" wypowiedział się, że ustanowienie strefy lotów, będzie bezskuteczne? On chyba żyje w świecie iluzji nieudaczników. W tej sprawie przeszkody są jedynie polityczne, choć wydaje się, że do przezwyciężenia. To niestety musi trochę potrwać, by ONZ podjął taka rezolucję.
  Obok pomocy humanitarnej Wolna Libia będzie potrzebować krótkotrwałego wsparcia gospodarczego i głębokich reform społecznych i instytucjonalnych. Nie jest to łatwe w kraju muzułmańskim, lecz możliwe, co pokazał wielki reformator nowoczesnej Turcji Kemal Atatürk. Młodzi Libańczycy sami mają pomysł, jak zreformować ich ojczyznę. Gorąco zyczę im sukcesu!

 • passtorian

  Oceniono 4 razy 0

  Idiotyzmy.
  Z ostatniej chwili: Sily Khadaffi daja w dupe rebeliantom. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania planuja interwencje wojskowa aby pomoc rebeliantom. Ocena fachowcow: Stworzenie strefy bezprzelotowej ktora by mogla ujarzmic sily lotnicze Libii i w ten sposob pomoc rebeliantom nie moze byc skuteczna.
  Wiec czego mozna sie spodziewac? Inwazja Anglosaska na Libie budujaca demokracje i polski kontyngent wojskowy wspomagajacy te wsaniala idee. Zygac sie chce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX