Zawija pod kontrolą wojsk Kaddafiego

Wojska wierne reżimowi zdobyły położoną na zachodzie Libii Zawiję, którą wcześniej kontrolowali rebelianci. Władze zorganizowały nawet specjalną ?wycieczkę? dla około 100 zagranicznych reporterów, którzy naocznie mieli przekonać się o postępach ofensywy.
Miasto jest opuszczone, zniszczenia są bardzo duże - relacjonuje korespondent agencji Reutera. Zniszczenia nie przeszkodziły jednak władzom w organizacji "spontanicznego" wiecu poparcia dla Muammara Kaddafirgo, który odbywał się dokładnie w czasie wizyty dziennikarzy. Zebrany na głównym placu miasta tłum krzyczał "Niech żyje Kaddafi". Po angielsku. Wokół - zrujnowane domy, zawalony meczet i czołgi obsadzone przez żołnierzy pułkownika.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Zawija pod kontrolą wojsk Kaddafiego
Zaloguj się
 • 2560a

  Oceniono 2 razy 2

  1. normalny protest nie zaczyna sie od rabowania magazynow wojkowych i strzelaniny
  2.jezeli chce sie przejac wladze to najpierw trzeba stworzyc opozycje
  3. grasowanie uzbrojonych band nie mozna nazwac rebeliantami
  4. kadaffi , niestety, jest jedynym ktory moze tam zaprowadzic spokoj
  ---274starmur. dzieki za przypomnienie faktow. nie wiem czy zostana zrozumiane przez wiekszosc. oni nie posiadaja wiedzy na temat/ piekne okreslenie/ wiec trudno bedzie imzrozumiec

 • 274starmur

  Oceniono 1 raz 1

  Czy się to komuś podoba ,czy nie, to właśnie rząd Kadafiego jest prawowitą władzą w Libii, natomiast popierani z zewnątrz jego zbrojni przeciwnicy - to agenturalna rebelia.Tu warto przypomnieć kilka historycznych przykładów: działania rządu w Waszyngtonie wobec secesji stanów południowych, działania rządu de Gaulle'a wobec paryskich protestów w roku 1968, działania rządu brytyjskiego wobec irlandzkich katolików, działania króla Juana Carlosa wobec rebelii frankistów w kortezach etc.etc.Prawda jest taka, że wszystkie kraje arabskie i kraje afrykańskie prawidłowo funkcjonują jedynie w systemie silnej władzy centralnej, a opowieści o demokracji w Afryce lub w krajach arabskich, to bajkowa propaganda dla zamydlenia oczu maluczkim tak, aby zasłonić kolonialne interesy wielkich potęg.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX