Komentarze (83)
Paniczny strach przed chmurą. Jodek potasu i Lugola znikają ze sklepów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • xioncpb

  Oceniono 4 razy 2

  Fakt. Powinni tego zabronić...!

 • dixtar74

  Oceniono 4 razy 2

  Nie reklamujcie tego szmatławca, bo jak publiczka przeczyta tę sensację - to znowu oszaleje. I za chwile oprócz jodu i płynu Lugola wykupią maseczki, gogle, kombinezony, ołowiane fartuszki i wszystkie kilofy i szpadle do wykopania schronów w piwnicy.

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 2

  podobno
  jedna kropelka
  pomaga

 • drugi-radek

  Oceniono 2 razy 2

  Chinczycy na sol sie rzucili, a Polacy na cukier

 • kokkodak

  Oceniono 2 razy 2

  głupota zebrała żniwo nie strach

 • daras540

  Oceniono 4 razy 2

  polsko lec sie brak słów jeszcze niedlugo napiszą ze tsunami idzie do nas

 • m-isio

  Oceniono 2 razy 2

  już lecę do apteki, bu ha ha

 • nium

  Oceniono 1 raz 1

  jod jodem, a o resztę (np. cez) już się nikt nie martwi (bo mało kto wie).
  radioaktywnego jodu po każdych 8 dniach znika połowa, a połowa cezu dopiero po 30 latach!
  (i na szczęście nie ma tabletek z cezem i nie będzie:P)

  tylko niech ktoś nie myśli, że jod chroni przed promieniowaniem. jod chroni tylko przed gromadzeniem się reaktywnego jodu w tarczycy. i tyle.
  jeśli zostaniemy napromieniowani, to przyjęcie jodu (z płynu lugola lub czegoś innego) już na nic nam się nie przyda, a tylko możemy przedawkować i sobie zaszkodzić jeszcze bardziej.

  najgroźniejsze jest wdychanie radioaktywnych oparów (ważne, by mieć jakąś maseczkę na twarz), oraz przyjmowanie radioaktywnych pokarmów (przed tym się trudno uchronić, ale napromieniowane są przede wszystkim warstwy zewnętrzne, więc dokładne mycie lub zeskrobanie wierzchniej warstwy powinno coś pomóc).
  znaczna część radioaktywnych opadów zatrzymuje się na ubraniach i na skórze, a wiele z nich na zwykłym kurzu!!
  (ps. bardzo radioaktywny jest zwykły odkurzacz domowy, więc... nie spać przy nim).

  to tak na wypadek jakiegoś bum, niekoniecznie tego w Japonii.

 • anakonda22

  Oceniono 1 raz 1

  ..e tam..Jarosław Kaczyński wespół z Tadkiem Toruńskim szykują Polakom kataklizm. Czernobyl, Japonia to pryszcz, przy bezecnych planach obu kretynów..

 • siewen2011

  Oceniono 1 raz 1

  Ha ha! Bardzo dobrze niech płacą po 400 euro za 10 tabletek, które potem będą mogli wsadzić sobie w d...
  Zastraszone prostaki, które nie potrafią myśleć, a jedynie dają sobą manipulować.

 • szaalony

  Oceniono 3 razy 1

  Promieniowanie tła zależy w istotnej części od rodzaju istniejących skał (zawartość potasu 40, itd). W krakowie wynosi dziś 105-105nSv/h i jest wyższe niż w Tokio gdzie wynosi ok 80nSv/h. Kraków ma wysokie tło (jedno z najwyższych w Polsce obok bieszczad i Gdańska) ze względu że przerabia i składuje się tu dużą ilość kopalin. Poza tym wisła niesie wody dołowe z kopalń. A są na świecie (np. w portugalii) miejsca gdzie tło jest 25x wyższe. I nie sa winne temu próby jądrowe, a geologia. Druga główna składowa to promieniowanie kosmiczne.

 • balcerek_jozef

  Oceniono 3 razy 1

  Według polskich secjał listuf wszystko Oki w Japonii, chociaż zajarały się tam 3 reaktory a nie jeden, jak w Czarnobylu.
  Polscy "naukowcy" wyśmiewają zachodnich kolegów, chociaż sami są w czarnej dupie, jak polskie uczelnie w rankingach wyższych szkół na świecie.
  Oto wiedza polska

 • bbarab

  Oceniono 5 razy 1

  Eksplozja głupoty! Nakręca się histeria idiotów, którzy myślą, że elektrownia atomowa to coś podobnego do bomby atomowej "pod kontrolą". Trzeba oglądać mniej seriali... i troszkę się pouczyć.

 • czernobyl2

  Oceniono 5 razy 1

  Polski rząd i polskie +media+ sprzedały się producentowi elektrowni atomowej w Polsce i łżą jak psy..

 • z2006

  Oceniono 1 raz 1

  Szanowny uczony kolego "abrams8"! :-)

  Fajnie, że chciało Ci się to policzyć, ale zrobiłeś jeden zasadniczy błąd... Mikrosiwert to nie to samo, co milisiwert. 1 μS to nie 1 mS, tylko TYSIĄC razy mniej...

  Pozdrawiam.

 • pijanymarynarz

  Oceniono 1 raz 1

  ina2222
  To zakup też sobie leki na malarię, może akurat ktoś Cię zarazi? Radzę zażywać, niedługo może być za późno!

 • m-isio

  Oceniono 1 raz 1

  elektrownia pier..nie, a ziemia rozpadnie się na pół, a z środka wyleci mały diabełek z twarzą Jarka i malutkimi widełkami i będzie nas wszyskich kłul w du..pe, a jak już wszystkich ukłuje i nie nie będą mogli siąść tylko będą musieli przed nimi stać to powie, ze teraz on rządzi. I to będzie najgorsze.

 • janusz19632011

  Oceniono 5 razy 1

  na głupców nie ma lekarstw.

 • morsick

  Oceniono 3 razy 1

  Wymieniajmy teraz z Zachodem sól jodowaną na cukier. Oni będą się czuli bezpieczniej, a u nas stanieje cukier.

 • vomitorium1

  Oceniono 3 razy 1

  jak było ciężko
  to piłem "przemysławkę"
  (zawsze pomagało)

 • lava71

  Oceniono 5 razy 1

  hahaha ... ciemnota gorsza niż w Średniowieczu

 • okoni

  Oceniono 5 razy 1

  lugola ?!? nie znam takiej drużyny lu . może być legia gola. lech gola , ale lu gola nie znam.

 • mrarm

  Oceniono 1 raz 1

  Czego nie znaleźli? PŁYN LUGOLA. OD JEANA LUGOLA. LUGOL - tak brzmi jego nazwisko.

 • konikoni

  Oceniono 1 raz 1

  gazeta.pl=tokfm.pl :)

 • arczia

  0

  skoro izotop jodu rozpada się do połowy po 8 dniach, a po nastepnych 8 dalej o połowę to zanim do nas dojdzie t o rozpadnie się do wartości bezpiecznych

 • marap111111

  0

  Co za bzdury piszą CI PISMACY PANIKARZE. TO EWIDENTNE PODSYCANIE ATMOSFERY. Na ebay KJ jest po 4 euro nie po 400!!!!! Co za bzdury a wy się nakręcacie.

 • rusek-z-moskwy

  Oceniono 2 razy 0

  To u was sztuczna mgla, to chmura atomowa z 10 tysiecy km. ani chwili spokoju.

 • anders76

  0

  Za narastanie tzw. tla czyli "normalnego" promieniowania na naszej planecie odpowiadaja paliwa kopalne, wegiel i ropa, ktore przeciez nie spala wydobytych a niespalarnych izotopow. Wszelki wybuchy bomb , Czarnobyl itp daly ledwo zauwazalne slady na poziomie promieniowania tla, i tylko na krotko. Czarna liczba tzn. ilosc zabitych w kopalniach i przy wydobyciu ropy jest olbrzymia i nie do porownania ze skutkami elektrowni jadrowych. Gdyby tylko takie elektrownie produkowaly cala energie dla ludzkosci to poziom tla by sie obnizyl. Ale to jest tak jak by porownywac ofiary wypadkow samochodowych i lotniczych. Lotniczych jest o wiele mniej ale sa bardziej sensacyjne.

 • z2006

  0

  balcerek_jozef

  "(...) Oto wiedza polska"

  bzdziagva 15 minut temu

  "polskie specjalisty najlepiej wiedzo co i jak a nie głupie ludzie zachodnie"

  Po co ta ironia?

  Ludzie, nawet w FAKCIE mozna przeczytać to: "W ciągu dwóch tygodni chmura dotrze przez Amerykę i Atlantyk do Europy – informują szwedzcy specjaliści. Już dwa dni temu taką samą informację podały Niemcy. Jednak zdaniem ekspertów z obu państw, chmura, gdy dotrze nad Europę będzie tak rozrzedzona, że nie będzie stanowić zagrożenia dla ludzi."

  www.fakt.pl/Radioaktywna-chmura-dotrze-nad-Polske-,artykuly,98675,1.html

 • pytton

  0

  Jak to szło? Głupich (czy naiwnych?) nie sieją? :)

 • moherowemajtki

  Oceniono 2 razy 0

  ludzie to wszystko nieuzasadniona panika i gra polityczna, wiecej porazen dostajemy od slonca niz wyciek w japoni, na boga uspokujcie sie, jak mamy zdechnac wszyscy i toak zdechniemy tylko jedni predzej a drudzu dluzej , ja wole umrzec szybciej niz w agoni i powoli uzywajac jakies tabletko

 • z2006

  0

  czernobyl2 napisał:

  "wspomniane przez ciebie wybuchy miały miejsce POD ziemią. natomiast jeszcze wcześniejsze próby naziemne, podniosły poziom radiacji na całej kuli ziemskiej, i ten podwyższony poziom utrzymuje się do dziś, każdy(!) to moze sprawdzić powszechnie dostępnym licznikiem."

  Mierząc licznikiem promieniotwórczość np. własnego ciała (ewentualnie psa lub kota) wykryjesz przede wszystkim promieniowanie potasu 40, który był w organizmach jeszcze przed pierwszymi eksperymentami Becquerela i Marii Skłodowskiej-Curie.

  Więcej, ten izotop był na Ziemi od jej powstania...

 • sumu22

  0

  Radioaktywna chmura nad Polską?

  www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110316/KRAJ_SWIAT/858286275

 • arczia

  Oceniono 4 razy 0

  skoro izotop jodu rozpada się do połowy po 8 dniach, a po nastepnych 8 dalej o połowę to zanim do nas dojdzie t o rozpadnie się do wartości bezpiecznych

 • ina2222

  0

  pomyłka to było do pijanegomarynarza nie misia. misia przepraszam.

 • wykiwany

  Oceniono 2 razy 0

  ciekawe dlaczego po próbach jądrowych na atolu Bikini, w Rosji, Indiach i Pakistanie nikt nie rzucal sie by wykupywac jodek potasu

 • dansas

  Oceniono 4 razy 0

  Ja tego nie rozumiem. Jak gdzieś mnie nie chcą, nie jestem mile widziany to tam nie wchodzę, Jesli Radio Maryja czy PiS są mi nie po drodze to nie odwiedzam ich stron bo sie brzydzę. A tu jakieś szumowiny ( marnej zresztą klasy) piszą komentarze na stronie którą gardzą i do tego jeszcze sie rejestrują by zamieścić komentarz. Sado - maso czy jak? To prawda, jednak dziwni oni są żeby nie powiedzieć poj```ni.

 • ina2222

  Oceniono 4 razy 0

  Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Ja uważam, że zaopatrzyć się warto. Gdy zdarzy się taka potrzeba, że trzeba będzie kupować, może już nie być, może być bardzo drogie, albo może już być za późno. Katastrofy mają to do siebie, że wszystkich zaskakują (w tym naukowców, np. przypomnijmy sobie co polscy specjaliści mówili o elektrowni Fukushima do tej pory, a jaka jest obecnie sytuacja, zupełnie na odwrót).
  Pamiętajmy też, że płyn Lugola podano niektórym za późno.

 • abrams8

  Oceniono 4 razy 0

  Redaktor manipuluje, czy się tylko pomylił, bo jak podał w innym artykule "Promieniowanie wokół budynku administracji elektrowni wzrosło z 3700 do 4000 mikrosiwertów na godzinę. Zdrowiu człowieka nie zagraża promieniowanie do 1000 mikrosiwertów rocznie" tzn. że aby porównać te dawki to trzeba policzyć 4000mS x 24godz. x 365dni = 37344000mS na 1rok w porówniu do dawki maksymalnej 1000mS na 1rok a więc jest 37344 wyższe od dawki rocznej maksymalnej!!! Wprawdzie ja wiem, że w Polsce dawka dla mechaników reaktora Maria to jedynie 6mS/rok, ale to inna bajka. Ewidentne jest jednak usypianie baranów przed rzeźią! A ja proszę naiwnie towarzysze, nie manipulujcie opinią publiczną!!!

 • baba-jaga

  Oceniono 2 razy 0

  Prawde powiedziawszy niektorzy fachowcy juz zaczeli przebakiwac w mediach, przynajmniej amerykanskich, ze ta katastrofa moze przewyzszyc Czarnobyl, wiec panika sie rozprzestrzenia.

 • ft7sj

  Oceniono 6 razy 0

  Czy TVN245 przeprosił już za humbug z radioaktywną chmurą?
  "Cała prawda całą dobę" he he he

 • gofrrr

  Oceniono 2 razy 0

  Na szczęście jesteśmy znacznie oddaleni od Japonii, Pamiętajmy o tym, że Japończycy to bardzo dumny naród i nie lubi się przyznawać do porażek. Jestem świadomy, że jak to określił profesor, jest bardzo mała szansa, ale o Czarnobylu prawda też wyszła dopiero po pewnym czasie, Rosja swojej porażki nie rozgłaszała na lewo i prawo.

 • joanadwr

  0

  Haha, dopiero niedawno Wojciech Orliński na swoim blogu wyśmiewał się z tych, którzy myślą że to TA Lugola. Może autorzy artykułu poprosiliby kolegę z pracy o korepetycje?

 • 777newbetterfastersatan

  Oceniono 4 razy 0

  Nie ma w tym nic dziwnego...

  O braku zagrożenia zapewniają naukowcy - eksperci

  W poniedziałek zapewniali, że rdzeń jest bezpieczny w wewnętrznej niezniszczalnej komorze, a duży wyciek nie jest możliwy.

  We wtorek okazało się, że wewnętrzna komora nie jest szczelna i że mamy duży wyciek.

  Jak ufać etatowym uspokajaczom?

 • joasia_krk

  Oceniono 4 razy 0

  atmt: Od czytających GW też. Gazeta straszyła na głównej najbardziej ze wszystkich serwisów. Hipokryci.

 • lesiowoj

  Oceniono 2 razy 0

  Polaczkom też się udzieliło. Licznik Geigera, jaki kilka lat temu kupiłem od rosjan za chyba 10zł, jakiś oszołom wystawił na Allegro za 500PLN

 • baster22

  Oceniono 1 raz -1

  To ten sam ekspert co z Urbanem wygonił ludzi na pochód ! majowy? Tak samo gada intelektualny nędznik jakby ,powiedział to podpora ELITY III RP pan Balcerowicz.Po czasie wyjdzie jak było niebezpiecznie tak jak wtedy się okazało. Polscy Lewacy i Elita to genetyczni kłamcy. Mówiąc prawdę dostają wysypki.

 • akkj

  Oceniono 1 raz -1

  Balcerek, idź se walnij w bramie bełta i nie zaśmiecaj forum, "znafco" energii jądrowej. Od razu ci podskoczy poziom promieniowania (głupoty).

  balcerek_jozef 21 minut temu
  Oceniono 2 razy 0 + - zgłoś do moderacji

  Według polskich secjał listuf wszystko Oki w Japonii, chociaż zajarały się tam 3 reaktory a nie jeden, jak w Czarnobylu.
  Polscy "naukowcy" wyśmiewają zachodnich kolegów, chociaż sami są w czarnej dupie, jak polskie uczelnie w rankingach wyższych szkół na świecie.
  Oto wiedza polska

 • czernobyl2

  Oceniono 1 raz -1

  @wykiwany wspomniane przez ciebie wybuchy miały miejsce POD ziemią. natomiast jeszcze wcześniejsze próby naziemne, podniosły poziom radiacji na całej kuli ziemskiej, i ten podwyższony poziom utrzymuje się do dziś, każdy(!) to moze sprawdzić powszechnie dostępnym licznikiem.

 • ina2222

  Oceniono 1 raz -1

  @m-isio nie zamierzam zażywać jeszcze, gdyż nie ma teraz jeszcze potrzeby i jest to niewskazane, ale zakupię i W RAZIE potrzeby (obserwując zagraniczne serwisy nie polskie, które sprawę bagatelizują) zażyję. Malaria nie lata z chmurami wokół kręcącego się globu, jakbyś nie wiedział:)
  Dla zainteresowanych stan reaktorów obecnie: english.kyodonews.jp/news/2011/03/79046.html
  Dla znających angielski polecam relacje na żywo na reuters, bbc itp. Jest to na znacznie wyższym poziomie niestety niż w polskich serwisach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX