Belgijski F-16 bombarduje bombowiec sił Kaddafiego [WIDEO]

Belgijskie ministerstwo obrony ujawniło wideo przedstawiające moment zbombardowania jednej z baz Muammara Kaddafiego przez samolot F-16.
Miinsterstwo poinformowało w oświadczeniu, że "cel został trafiony", a podczas bombardowania nie ucierpiał nikt postronny.

Film przedstawiał pierwszą misję belgijskiego myśliwca F-16 w Libii. Belgia wysłała w sumie sześć samolotów F-16, które stacjonują w greckiej bazie Azaxos.Dziś o godzinie 8 rano NATO oficjalnie przejęło dowodzenie misją. Kanadyjski generał Charles Bouchard objął dowodzenie i wydał pierwsze rozkazy o wysłaniu samolotów i statków do wybrzeży libijskich. Od tego momentu wszystkie operacje międzynarodowej koalicji na morzu i w powietrzu przeszły pod kontrolę kwatery głównej. Żaden kraj nie może już teraz sam decydować o wysłaniu swoich samolotów.

Operacja w Libii trwa od dziewięciu dni. Libijski przywódca Muammar Kaddafi i jego synowie cały czas przebywają w kraju i są zdeterminowani, by pozostać tam "aż do końca" - podał dziś libijski rząd.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Belgijski F-16 bombarduje bombowiec sił Kaddafiego [WIDEO]
Zaloguj się
 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 2

  Strzelanie do nieruchomych i niebronionych celów, zawsze stanowi hańbę dla myśliwego. Dotyczy to również "dzielnych" żołnierzy NATO. Panie Premierze - dzięki że nas tam nie ma. Proszę nie słuchać nijakiego Kowala (to taki "polityk", który chętnie by strzelał do Arabów, sam siedząc przed tv).

 • now-a1

  Oceniono 2 razy 2

  do beckett- w Srebrenicy nie ma ropy. Zachód nie pomaga bezinteresownie.!

 • now-a1

  Oceniono 2 razy 2

  cywilizowany Świat w ten sposób zaprowadza pokój

 • najlepszy.formoza

  Oceniono 1 raz 1

  Jako faszysta,jako syn majora SS który strzałem w tył głowy likwidował rannych powstańców leżących w piwnicach warszawskich kanienic we wrześniu 44-go roku popieram bombardowanie libijczyków przez wojska NATO.Tak trzymac !

 • beckett

  Oceniono 1 raz -1

  @now-a1
  Cywilizowany świat nie chciał zaprowadzić tak pokoju w Srebrenicy. Stał i się przyglądał.

  jacekkotowski.blogspot.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX