Wysłannik Kaddafiego w Grecji: Libia chce zakończenia walk

- Wiceminister spraw zagranicznych Libii Abdelati Obeidi przekazał, że rząd chce zakończenia walk z siłami powstańczymi - powiedział Dimitris Drucas, szef MSZ Grecji.
Według Drucasa, Obeidi powiedział, że Libia chce zakończenia walk między siłami reżimu a powstańcami. - Wydaje się, że władze libijskie poszukują wyjścia z sytuacji - ocenił. Obeidi z Grecji wyruszy na Maltę, a następnie do Turcji - podał Drucas.

Wcześniej informowano, że Abdelati Obeidi przybył do Aten, by przekazać premierowi Grecji przesłanie od libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego. Tym samym nie potwierdziły się doniesienia agencji Reutersa, która podawała, że jest to ucieczka.

- Oni (władze libijskie) poprosili o zgodę na przyjęcie wysłannika z pismem do premiera (Grecji) Jeorjosa Papandreu i dlatego znalazł się on w Atenach - powiedział przedstawiciel rządu Grecji.

Obeidi dotarł do Aten samolotem z tunezyjskiego portu lotniczego Dżerba, dokąd przyjechał z Libii drogą lądową.

Tymczasem w czwartek do Londynu zbiegł minister spraw zagranicznych Libii i były szef wywiadu Mussa Kussa. Źródło w brytyjskim rządzie, cytowane przez "Guardiana", twierdzi, że choć Kussa bardzo obawia się o swą rodzinę w Libii, to jednak zdezerterował, uznając to za najlepszy sposób na obalenie Kaddafiego.

DOSTĘP PREMIUM