Siedziała na Facebooku. W tym czasie utopił się jej syn

Na 10 lat więzienia sąd skazał Shannon Johnson z Fort Lupton w stanie Kolorado za ?zaniedbanie opieki nad dzieckiem ze skutkiem śmiertelnym?. 13-miesięczny Joseph utopił się w wannie. Kobieta w tym czasie siedziała na Facebooku.
O wyroku poinformował portal informacjeusa.com.

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 września 2010 rok. Około godz. 8.30 34-letnia Shannon Johnson posadziła swojego 13-miesiecznego synka Josepha w wannie. Potem poszła do pokoju, gdzie zalogowała się na portalu społecznościowym Facebook, by udostępnić swoje nagrania wideo oraz zagrać w grę Cafe World. Kiedy wróciła do łazienki, Joseph leżał pod wodą. - Matka zadzwoniła po pogotowie, ale lekarzom nie udało się uratować nieprzytomnego dziecka. Jego zgon został stwierdzony w szpitalu w Denver - podał portal informacjeusa.com.

W pisemnym oświadczeniu, Johnson usprawiedliwiała się pisząc, że jej synek był bardzo samodzielny i domagał się, by zostawić go samego. - Matka nie chciała mu odmówić, nie chciała także by został "maminsynkiem". Przyznała, jednak że tego dnia nalała do wanny więcej wody niż zwykle. Ponadto dodała, że miesiąc temu chłopczyk dostał ataku drgawek, którego przyczyna nie została wyjaśniona i podane mu zostały leki - czytamy na portalu.

Śledztwo w sprawie śmierci Josepha rozpoczęło się 3 stycznia, po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Według sporządzonego raportu, zgon nastąpił w skutek niedotlenienia mózgu, zatrzymania akcji serca i utonięcia.

W marcu Shannon Johnson przyznała się do winy. Za zaniedbanie opieki nad dzieckiem ze skutkiem śmiertelnym groziło jej od 4 do 12 lat więzienia. Sędzia Thomas Quammen posłał matkę na 10 lat za kratki. - Zostawiła pani dziecko w wannie tylko po to, by samej się zabawiać i grać na komputerze - uzasadniał swą decyzję.

Nie jest to odosobniony przypadek zaniedbania ze skutkiem śmiertelnym. Jeden z ostatnich z nich miał miejsce lutym br., kiedy Mami Yoshida została skazana na 9,5 roku pozbawienia wolności za zagłodzenie swojego 5-letniego syna na śmierć - przypomina portal informacjeusa.com

DOSTĘP PREMIUM