Sfałszował dokumenty o przyznanie obywatelstwa. Kara: 3 lata więzienia

Mieszkaniec Kalifornii spędzi trzy lata w więzieniu za podanie nieprawdziwych danych w aplikacji na amerykańskie obywatelstwo - informuje portal informacjeusa.com.
W formularzu N-400, który w Urzędzie Imigracyjnym składają wszyscy aplikujący o obywatelstwo USA , znajdują się szczegółowe pytania dotyczące danych osobowych, m.in. karalności, nazwisk, którymi w przeszłości posługiwał się aplikant, organizacji politycznych, do których należał oraz zawartych związków małżeńskich - czytamy w portalu.

50-letni Hassan Abpikar wniosek o obywatelstwo złożył w 2004. Zataił, że w 1979 r. w Oklahomie, gdzie wówczas mieszkał, został oskarżony o pogróżki o podłożeniu bomby. Nie ujawnił także wyroku z Kalifornii z 2005 r., gdzie przed sądem odpowiadał za włamania i drobne kradzieże. Mężczyzna minął się z prawdą także w pytaniu o stan cywilny. - W aplikacji napisał, że nigdy nie był żonaty. Dochodzenie wykazało, że w przeszłości był w związku małżeńskim zakończonym rozwodem - podał portal informacjeusa.com.

Hassan Abpikar usłyszał właśnie wyrok, na który czekał od listopada zeszłego roku. Sędzia sądu okręgowego z San Jose, Ronald M. Whyte, za umyślnie wprowadzenie w błąd organów państwowych skazał mężczyznę na trzy lata więzienia i 5 tys. dol. grzywny. Winnym uznała go wcześniej ława przysięgłych.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny