Schwarzenegger prezydentem UE? Doradcy go namawiają

Znany hollywoodzki aktor Arnold Schwarzenegger, który przez osiem lat był gubernatorem amerykańskiego stanu Kalifornia, może ubiegać się o stanowisko prezydenta Unii Europejskiej.
Jak informuje "Mail&Guardian", ktory powołuje się na "Newsweeka", Schwarzenegger jeszcze nie zdecydował, co będzie dalej robił, ale jego doradcy namawiają go, by powrócił do Europy i stanął do wyścigu o fotel prezydenta Unii.

63-letni Schwarzenegger urodził się w Austrii. Jeden z jego doradców, Terry Timmen twierdzi, że "władze Unii Europejskiej będą próbowały znaleźć na to stanowisko osobę z większym autorytetem i bardziej znaną, która może zjednoczyć wszystkie kraje Europy".

- Francuzi nie zgodzą się, żeby prezydentem Unii Europejskiej został Niemiec, a Niemcy będą przeciwko Włochowi. A co powiedzą na człowieka, który urodził się w Europie, odniósł sukces w Stanach Zjednoczonych, ale może wrócić, aby stać się dla zjednoczonej Europy takim Jerzym Waszyngtonem czy Tomaszem Jeffersonem? - pyta doradca Schwarzeneggera.

W styczniu Schwarzenegger opuścił urząd gubernatora Kaliforni i obecnie jest w Stanach Zjednoczonych i popularnym politykiem i popularnym aktorem. W tym miesiącu poinformował o swoim nowym projekcie kinowym, który ma realizować po zejściu ze sceny politycznej. Po trzech miesiącach namysłu wybrał serial animowano dla telewizji. Obecnie prezydentem Unii Europejskiej jest Herman van Rompuy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM