Tragiczny pożar w nielegalnej szwalni w Pekinie. 17 ofiar

Co najmniej 17 osób zginęło w Pekinie w pożarze budynku zamieszkiwanego m.in. przez robotników sezonowych. Na parterze budynku znajdował się nielegalny warsztat odzieżowy, w którym najprawdopodobniej doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej.
Jak podała Agencja Prasowa Xinhua, w pożarze ranne zostały także 24 osoby. Ogień zauważono nad ranem. Według relacji świadków, płomienie szybko objęły czterokondygnacyjny budynek, położony w południowej części Pekinu.

Na zapleczu nielegalnej szwalni znajdowało się miejsce do spania dla robotników sezonowych. Większość ofiar śmiertelnych to osoby, które zmarły w wyniku uduszenia się dymem.

W dzielnicy Daxing, gdzie doszło do tragedii, znajduje się wiele tego typu małych zakładów produkcyjnych. Część z nich działa bez odpowiednich zezwoleń.

Nocą pomieszczenia wykorzystywane są jako tanie miejsca do spania dla robotników sezonowych. W małych pokojach na kilkupiętrowych pryczach często śpi nawet kilkanaście osób. Jak podaje Xinhua, większość ofiar śmiertelnych pożaru to właśnie robotnicy sezonowi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM