"Polska zjadłaby Białoruś jak bigos. Nawet bez chrzanu i musztardy"

Największy białoruski dziennik "Sowietskaja Biełorussija" ocenia sąsiadów Białorusi, twierdząc że patrzą oni na Mińsk z góry, a każdy z nich robi to z pragmatycznych względów. Gazeta nie oszczędza polskich polityków. Gazeta stwierdza, że " ludzie tacy jak Buzek czy Sikorski, jeśli mogliby to zjedliby Białoruś jak bigos. Nawet bez chrzanu i musztardy".
Proprezydencka gazeta uważa, że u Polaków "boli i nie uspokaja się szlacheckie serce", gdyż ich ustawiono w żelazny szereg Unii Europejskiej i nakazuje się co siać, a co kosić. Tymczasem Białorusini "jacyś tam chłopi zza Buga, nikomu się nie kłaniają".

Redaktor naczelny gazety Paweł Jakubowicz twierdzi, że Warszawa wychodzi z własnymi inicjatywami, aby dokuczyć Mińskowi - bezpłatnie naucza młodzież białoruską , wymyśliła Kartę Polaka "dokument - jak to określono - o podwójnej lojalności" i bez końca w mediach krytykuje Białoruś. "Ale nic nie wychodzi. Mińsk w pas się nie kłania. To po prostu doprowadza do szału jaśnie wielmożne państwo"- czytamy w artykule zatytułowanym "Krótko i jasno".

Komentarz dotyczący Polski i innych sąsiadów Białorusi pojawił się w gazecie w nawiązaniu do wczorajszych krytycznych wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki pod adresem władz ukraińskich i szefa Komisji Europejskiej. Prezydent Łukaszenka nazwał Jose Barrosso "kozłem". Dał również do zrozumienia, że ukraińskie władze nie są w porządku wobec niego w kwestii obchodów rocznicy katastrofy czarnobylskiej. Prezydent Białorusi nie był na zorganizowanej niedawno w Kijowie konferencji poświęconej Czarnobylowi, gdyż szef Komisji Europejskiej powiedział, że nie pojedzie konferencję gdy będzie na niej prezydent Białorusi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
"Polska zjadłaby Białoruś jak bigos. Nawet bez chrzanu i musztardy"
Zaloguj się
 • xkefasx

  Oceniono 2 razy 2

  I po co ten przekręcony tytuł. Ludzie nie lubią być oszukiwani.

 • opera_aperta

  Oceniono 3 razy 1

  Dobre, naprawdę dobre. Najlepszy ekstrakt nt. polskich kompleksów, jaki od dawna czytałem. Tylko Buzka zbytnio przecenili, ten eks-stangret pięknego Maryjana może najwyżej podjąć "odpowiednią decyzję w odpowiednim czasie", jak mu przełożeni pozwolą.

 • tegepe

  0

  Kto by chciał żreć takie ścierwo???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX