"Nic nie osiągnęliście!". Córka Kaddafiego naśmiewa się z Obamy i Clinton

- Obama do tej pory nic nie osiągnął w czasie wojny w Libii - oświadczyła Aisza el-Kaddafi, naśmiewając się z amerykańskiego prezydenta. Do Hilary Clinton zwróciła się z pytaniem: - Dlaczego nie opuściłaś Białego Domu, kiedy dowiedziałaś się, że twój mąż cię zdradza? - czytamy w gazecie " The New York Times".
Od początku zamieszek w Libii tylko dwa razy przemawiała publicznie. Tym razem wywiad, który sama zorganizowała w swojej fundacji charytatywnej, trwał ponad godzinę. Aisza była ubrana w wąskie dżinsy, buty od Gucciego i szal, który niedokładnie zakrywał jej długie blond włosy.

Córka generała Kaddafiego naśmiewała się z NATO i z władz amerykańskich. także . Przypomniała, że kiedyś przedstawiciele NATO "błagali" ją, żeby została "wysłanniczką pokoju w północnej Afryce". - Teraz ci sami ludzie pozywają mnie do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze - ironizowała. Równocześnie zaprezentowała publice swoją biografię, która nosi tytuł "Księżniczka pokoju".

Obamie nie udało się nic osiągnąć

Aisza Kaddafi porównała również interwencję w Libii do wojny w Iraku. - Irakijska opozycja zapewniała Zachód, że kiedy przyjadą doich kraju, wszyscy będą im rzucać róże pod nogi. Więc Amerykanie przyjechali - z pociskami. Jeśli ta sytuacja powtórzy się w Libii, u nas może być znacznie gorzej - ostrzegła.

Rzuciła również kilka złośliwych uwag na temat amerykańskich władz: prezydencie, Baracku Obamie i sekretarz stanu, Hilary Clinton. - Pan Obama do tej pory nic nie osiągnął - powiedziała, śmiejąc się. A Clinton zapytała: - Dlaczego nie opuściłaś Białego Domu, kiedy dowiedziałaś się, że twój mąż cię zdradza?

Pomimo tego, że potępiła działania amerykańskich władz, cały czas podkreślała potrzebę rozmów. - Cały świat powinien usiąść przy okrągłym stole i porozmawiać, pod nadzorem organizacji międzynarodowych - zaapelowała.

"Opozycja? Terroryści, którzy walczą po to, żeby walczyć"

Od słów daleko do czynów. Przez cały okres trwania walk, Aisza Kaddafi nie nawiązała żadnego dialogu z opozycjonistami, którzy kontrolują wschód kraju, oraz kilka zachodnich miast. Nazywa ich "terrorystami, którzy walczą tylko po to, żeby walczyć".

Aisza dodała również, że przed wojną, jej brat, jako nieoficjalny przywódca kraju, był w trakcie zmiany konstytucji na bardziej demokratyczną, kiedy "wydarzyła się ta tragedia i wszystko zepsuła".

Skrytykowała również zachodnią demokrację. - W wyborach jeden kandydat wygrywa z 50 procentowym poparciem, a drugi przegrywa, chociaż głosowało na niego 48 proc. społeczeństwa. Nazywacie to demokracją? Co z wolą tych 48 porc.? - pytała.

Aisza dodała, że cała jej rodzina ma nadzieję odzyskać swoją dawna pozycję, co ona nazywa "powrotem do normalności". - Ale oczywiście to jest możliwe tylko wtedy, kiedy NATO przestanie nas bombardować - dodała.

Piękna córka Kaddafiego na wiecu kobiet w Trypolisie [ZDJĘCIA] Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
"Nic nie osiągnęliście!". Córka Kaddafiego naśmiewa się z Obamy i Clinton
Zaloguj się
 • kwapek-3

  Oceniono 4 razy 2

  @yerry46 - lepiej bym tego nie ujął, a zabieram głos abyś wiedział, że nie jesteś sam(a) w takiej ocenie.

 • glizelda

  Oceniono 1 raz 1

  ten sie smieje , kto sie smieje na ostatku! wstydzilabym sie takiego ojca! i to ma byc muzulmanka?

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz 1

  Wspaniała,wygląda jak Matka Boska Afryki.Ja też nie lubię Pani Clinton.Ta na jej miejscu pewnie by płakała jak po przegranej w jakimś regionie,podczas wyborów.Panna Rice powołała ją na swoje miejsce,by ją ośmieszyć i nie pomyliła się.

 • yerry46

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko co mowi Aisza Kaddafi to (niestety) jest prawda. Koszmarny lapsus, jakim jest jednostronna, nieprzemyslana i krwawa interwencja, bedzie kosztowal zachodnie "demokracje" i zdemoralizowana ONZ utrate resztki prestizu nie tylko w swiecie arabskim! Swiat potrzebuje nowego ladu, lecz napewno nie wprowadzanego arbitralnie, brutalna sila i przy pomocy zdeprawowanych narzedzi politycznych z minionej epoki, ale ladu opartego na konsensusie wypracowanym na miare XXI wieku przez wszystkie kultury i systemy polityczne. Swiatu potrzebni sa prawdziwi mezowie stanu, wizjonerzy polityczni, a nie moralne kurduple wymachujace na prawo i lewo szabelka w swoim partykularnym interesie. Casus Libii dobitnie pokazuje jak marna jest kondycja moralna obecnych przywodcow najbardziej znaczacych ekonomicznie i militarnie panstw i organizacji (z niewielkimi wyjatkami) , i jak prymitywnymi odruchami sie kieruja. Jedyne co im dobrze wychodzi, to skrzykniecie sie do swoistego, krwawego bunga- bunga. Potrafia to zrobic z lekkoscia motyla! Zdolne bestie sa nad wyraz, az strach sie bac!

 • glizelda

  0

  yerry nastepny glupiec!

 • glizelda

  Oceniono 1 raz -1

  antyintyligent, to prawda ze nie grzeszysz inteligencja, ale od HILARY to z daleka, bo nie wiesz comowisz, po drugie to kiedy BOG mial matke? BOG nie ma poczatku i konca o jakiego boga ci chodzi? pewnie sam nim jestes?

 • yar369

  Oceniono 3 razy -1

  Babka histeryzuje. Jest niewątpliwie zestresowana tym, że jej tata - satrapa - już upada.
  Ochoczo korzystała z kasy którą on nakradł.
  Teraz ludzie chcą wolności, walczą o nią i wygrywają. NATO tylko im pomaga. Żadne popiskiwanie i odszczekiwanie nie pomoże. Wasz koniec się zbliża.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX